Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Brazylijczycy wyjdą z determinacją przeciwko Japończykom

Brazylijczycy wyjdą z determinacją przeciwko Japończykom

fot. archiwum

Kto myśli, że Brazylijczycy mają już praktycznie pewny udział w półfinale tegorocznej edycji Ligi Światowej, i dlatego ulgowo potraktują spotkanie z Japonią, ten bardzo się myli...

Nic jeszcze nie jest pewne, a my i tak zagramy w taki sposób jak zawsze… z pełnym zaangażowaniem – zapowiada trener "canarinhos", Bernardo Rezende . Rzeczywiście, od zawsze wiadomo, że siatkarze Brazylii do każdego meczu podchodzą z taką samą determinacją. Nie lekceważą rywali, nie tracą czujności nawet na moment. Nic dziwnego, że taką postawę zapowiadają też w meczu z Japonią. Po okazałym zwycięstwie 3:0 z Rosją, teraz myślą o kontynuacji dobrej gry w spotkaniu z Japonią. – Japończycy przyjechali do Rio w niekompletnym składzie, ale już w meczu z Rosją pokazali to, co zawsze ich charakteryzuje, i zawsze jest ich siłą… czyli znakomitą grę obronną. Prezentują całkowicie odmienny od Rosjan styl gry, dlatego będzie z nimi ciężko grać, ale jednocześnie bedzie to świetne doświadczenie szkoleniowe dla nas. Być może będziemy musieli włożyć niewspółmiernie wiecej sił w mecz z nimi, niż z Rosjanami, bo przewiduję, że często piłkę bedziemy musieli atakować dwa, a może i trzy razy, żeby znalazła drogę do parkietu – analizuje Bernardo Rezende .

 

Anderson , który w swojej karierze grał już w japońskim klubie, uważa dzisiejszych rywali Brazylijczyków za zespół bardzo niewygodny. – Japończycy mają uciążliwy dla rywali styl gry. Opiera się on na perfekcyjnej grze w obronie, ale charakterystyczne jest też to, że zazwyczaj nie popełniają oni wielu błędów – mówi brazylijski atakujący. 

Dla Dante Amarala , który w meczu z Rosją był najlepiej punktującym zawodnikem swojej drużyny (16 pkt), zadaniem na spotkanie z Japonią, jest pokazanie podobnego poziomu skuteczności w ataku. – Styl gry w obronie ekipy Japonii jest irytujący dla ich rywali. Mimo braku kilku podstawowych zawodników, nie stracili wiele ze swojej siły. Nie będziemy się jednak zamartwiać z tego powodu. Mamy jedno ważne zadanie… Musimy szybko wejść we własny styl gry i odnieść przekonujące zwycięstwo, podobnie jak w pierwszym meczu z Rosjanami – stanowczo twierdzi Dante .

 

Znaczenie "gry własnym stylem" podkreśla też Andre Heller . – Naszą przeciwwagą dla świetnej gry Japończyków w obronie, musi być silny, dynamiczny i efektywny atak – konkluduje brazylijski środkowy bloku.

 

Mecz z Japonią będzie kolejnym ważnym sprawdzianem dla Marcelinho , zastępującego w ostatnich ważnych turniejach gwiazdę brazylijskiego rozegrania, Ricardinho . – Teraz mamy decydujące chwile sprawdzania w praktyce tego wszystkiego, co staraliśmy się perfekcyjnie dopracować na treningach. To co pokażemy teraz, będzie podstawą naszej gry w Pekinie. Najpierw poradziliśmy sobie z preferującymi dynamiczny atak Rosjanami. Teraz przyjdzie czas sprawdzić, czy dysponujemy jakąś bronią przeciwko znakomitej grze defensywnej Japończyków – podkreśla Marcelinho .

 

Ze względu na to, że przy jednakowej liczbie punktów o awansie decyduje w pierwszej kolejności stosunek małych punktów, a dopiero w drugiej – wygrane i przegrane sety, Brazylijczycy nie będą kalkulować w meczu z Japończykami. Podkreśla to trener Bernardinho i wszyscy zawodnicy. Mimo że są zdecydowanymi faworytami w konfrontacji z Azjatami, tym jednak nie można odbierać szans na awans. Ale są one iluzoryczne, bo nie dość, że Japończycy musieliby wygrać z Brazylią, to ich przewaga w poszczególnych setach musiałaby być bardzo wysoka…

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved