Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Radosław Panas: Chłopcy poradzili sobie bardzo dobrze

Radosław Panas: Chłopcy poradzili sobie bardzo dobrze

Nasza pierwsza reprezentacja za dwa tygodnie rozpocznie zmagania na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Ciężko pracują nie tylko zawodnicy kadry A, ale także zaplecze. Podopieczni trenera Panasa dwukrotnie pokonali Argentynę.

Grupa prowadzona przez trenera Radosława Panasa dwukrotnie pokonała drugą reprezentację Argentyny. Z postawy swoich podopiecznych zadowolony był trener Radosław Panas. – W porównaniu do wczorajszego spotkania dokonałem cztery zmiany, nie tylko personalne, ale także na pozycjach – mówi Radosław Panas. W drugim spotkaniu Wojciech Żaliński, który jeszcze niedawno trenował z ekipą Raula Lozano i przymierzany był do zmiennika Mariusza Wlazłego, wystąpił na pozycji przyjmującego. Było to jednak rozwiązanie awaryjne, gdyż lekkiej kontuzji nabawił się Radomski. – Wynik bardzo cieszy, ale muszę przyznać, że gra momentami też. Szczególnie dobra zagrywka i bardzo dobra organizacja na boisku – przyznał trener. Panas zadowolony był z postawy swoich podopiecznych. – Mecz kibicom na pewno mógł się podobać. Drugi set ponownie był dla nas słabszy, ale potrafiliśmy odrobić straty, wyjść na prowadzenie i wygrać tę partię spotkania. Grzegorz Łomacz w obu spotkaniach wspaniale zagrał na pozycji rozgrywającego, ale podobała mi się bardzo gra jeszcze Krzysztofa Wierzbowskiego. Dobrze na pozycji libero sprawdził się Adrian Stańczak, a w ataku nieźle radził sobie Marcel Gromadowski. Tak naprawdę o każdym zawodniku można by powiedzieć coś miłego – dodał szkoleniowiec.

W tym sezonie kadra B nie miała docelowej imprezy, do której przygotowywałaby się. Za rok taką impreza będzie Uniwersjada. – W przyszłym roku kadrę czeka Uniwersjada i będziemy chcieli jak najlepiej się do niej przygotować. Na pewno ci siatkarze mają szanse tworzyć trzon przyszłej pierwszej reprezentacji Polski. Na razie nie zakładam jakiś konkretnych planów dla tej drużyny, bo nie wiemy jeszcze jakie terminy będziemy mieli wolne, aby poświęcić je na przygotowania – dodał Radosław Panas. Po meczach z Argentyną, siatkarze rozjadą się do klubów, aby tam rozpocząć przygotowania do sezonu ligowego.

źródło: Tygodnik Ostrołęcki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved