Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Plany przedsezonowych przygotowań „Inżynierów”

Plany przedsezonowych przygotowań „Inżynierów”

Już 4 sierpnia siatkarze J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska rozpoczną swoje przygotowania do nowego sezonu rozgrywek w PlusLidze. Akademicy trenować będą na obozach w Szczyrku, Kielnarowej i na własnych obiektach.

Pierwszy tydzień przepracujemy w Warszawie. Przewidzieliśmy treningi w hali oraz w siłowni – powiedział Krzysztof Kowalczyk, trener Politechniki. – Już w niedzielę 10 sierpnia wyruszymy na pierwsze zgrupowanie do Szczyrku. Do stolicy wrócimy dziesięć dni później i znów ćwiczyć będziemy na własnych obiektach. 1 września rozpoczniemy drugi obóz, tym razem w Kielnarowej. Tu czeka nas wreszcie kilka meczów sparingowych. Zagramy z Asseco Resovią Rzeszów i z pierwszoligowym Energetykiem Jaworzno. 12, 13 i 14 września czekają nas kolejne mecze. W tych dniach weźmiemy udział w silnie obsadzonym turnieju w Krośnie. Zmierzymy się tam z Jastrzębskim Węglem, Lokomotivem Charków i ponownie z Resovią. Organizatorzy próbują ściągnąć do Krosna jeszcze jeden mocny zespół, ale to na razie nic pewnego – uśmiechnął się szkoleniowiec. – Być może kilka dni później w Arenie Ursynów zagramy sparing z mistrzem Szwecji, ale to także jest na razie w fazie planowania – kontynuował. – W dniach 19-21 września czeka nas kolejny turniej: Memoriał Wawrzyczka, a tydzień później weźmiemy udział w rozegranym w naszej hali Memoriale Ambroziaka. Będzie to prawdopodobnie ostatnia okazja do sprawdzenia się z rywalami dla mojego zespołu. Następnie, aż do dnia pierwszego meczu ligowego, będziemy tylko solidnie trenować – dodał Krzysztof Kowalczyk.

J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska pierwszy mecz rundy zasadniczej PlusLigi rozegra 11 października. „Inżynierowie” we własnej hali podejmą wicemistrzów Polski – zespół Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa.Mimo „rozbioru” Częstochowa nadal będzie silna, aczkolwiek chyba łatwiej będzie z nimi wygrać niż w poprzednim sezonie. Dobrze, że spotkamy się już na początku rozgrywek – stwierdził na zakończenie trener Krzysztof Kowalczyk.

J.W. Construction OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej 2008/2009:

Rozgrywający: Bartłomiej Neroj, Wiktor Położewicz;

Atakujący: Radosław Rybak, Rafał Buszek;

Przyjmujący: Karel Kvasnička, Serhiy Kapelus, Jakub Radomski, Andrzej Skórski;

Środkowi: Janusz Gałązka, Jarosław Tepling, Karol Kłos;

Libero: Robert Milczarek, Damian Wojtaszek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved