Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Ostatni tydzień wolnego w Świdniku

Siatkarze świdnickiej Avii urlopują jeszcze tylko do najbliższej niedzieli. W poniedziałek spotkają się na obiektach klubowych, gdzie będą trenować przez tydzień. Czwartego sierpnia udadzą się na 10-dniowy obóz do Liptovskiego Mikulasa.

W połowie sierpnia z uwagi na długi weekend przerwiemy zajęcia na cztery dni, wznowimy je osiemnastego. W ostatni weekend września czeka nas pierwszy turniej w Hajnówce – opowiada trener Krzysztof Lemieszek.

Późniejsze plany świdniczan wyznaczają kolejne turnieje. 6-7 września jest na razie wolnym terminem, ale już w dniach 12-14 Avia zorganizuje Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy. Tydzień później I-ligowcy pojadą do Brześcia na turniej z udziałem Francuzów, Ukraińców oraz gospodarzy. 28 września inauguracja rozgrywek. Ich terminarz jeszcze nie został ustalony.W Avii jest więc względny spokój. Dużo gorętsza atmosfera panuje u ligowych rywali siatkarzy ze Świdnika, do niedawna uchodzących za potentatów. W pewnym momencie istnienie męskiej siatkówki w Poznaniu i Nysie było bardzo poważnie zagrożone.

Poznaniacy zaproponowali fuzję II-ligowemu zespołowi akademickiemu i czekają na decyzję rektora poznańskiej uczelni. Sytuacja w Nysie zmienia się jak w kalejdoskopie. Z klubu odchodzą kolejni zawodnicy. Pozyskano trenera Janusza Bułkowskiego, który na przekór trudnościom rozpoczął kompletowanie składu. GTPS Gorzów udało się pozyskać sponsorów i podpisać roczną umowę z trenerem Sławomirem Gerymskim.

Nowym ośrodkiem na I-ligowej mapie jest Siatkarz Wieluń. Zespół zastąpi w stawce rezerwy Skry Bełchatów. – To będzie trudny rywal. Kompletuje niezły skład, który uzupełnią rezerwy Bełchatowa – zauważa trener Lemieszek.

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved