Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ostania niewiadoma w Jokerze rozwikłana

Ostania niewiadoma w Jokerze rozwikłana

fot. archiwum

Jacek Kurzawiński został nowym szkoleniowcem pilskiej drużyny. Kurzawiński jako zawodnik grał na pozycji rozgrywającego (198cm). Jest trener dyplomowanym I stopnia FFVB i FIVB, zajmował się również dziennikarstwem sportowym.

Jacek Kurzawiński – wychowanek wałbrzyskiego Chełmca, pod okiem swojego ojca Mieczysława Kurzawińskiego stawiał pierwsze siatkarskie kroki. Z drużyną juniorów zdobył wicemistrzostwo Polski w 1977 w Warszawie, gdzie został uznany za najlepszego rozgrywającego tej imprezy. Mając 15 lat występował w II ligowej drużynie Chełmca Wałbrzych. W 1981 roku zasilił występującą w I lidze Resovię Rzeszów zdobywając z nią w 1983r. Puchar Polski. Po 4 sezonach spędzonych w Rzeszowie zmienił barwy powracając na Dolny Śląsk kontynuując karierę w I ligowej Gwardii Wrocław. W wieku 30 lat otrzymał zgodę PZPS na wyjazd za granicę i jeden sezon spędził w tureckiej ekstraklasie – PTT Ankara. Po epizodzie w Turcji, powrócił na polskie siatkarskie parkiety pierwszej ligi i przez kolejny sezon grał w rodzinnym Wałbrzychu. Z Chełmcem jako zdobywcą Pucharu Polski w 1993r. reprezentował nasz kraj w Pucharach Zdobywców Pucharów dochodząc do ćwierćfinału.

 

Od 1994r. przebywa we Francji – jako zawodnik HAC Le Havre (II liga). W 1995r. przeniósł się do ALCM Maromme – Canteleu (II liga), gdzie zakończył swoją zawodniczą karierę w 1998r. prowadząc jeszcze zespół jako trener do 2001r. Następnie podjął pracę w SCA Angouleme (II liga). Po 8 latach przerwy w 2006 r. ponownie powrócił do gry jako zawodnik w II ligowym VB Annecy. W roku 2007 wrócił na trenerską ławkę i prowadzi III ligowy AL Caudry jednocześnie pełniąc funkcję trenera koordynatora grup młodzieżowych. 

1977-1980r. wielokrotny reprezentant juniorów (ok. 200 występów). Złoty (Szczecin 1980r.) i Brązowy (Winnica 1977r.) medalista Międzynarodowego Turnieju Przyjaźni.

 

1980-1982r. członek kadry Polski seniorów

 

Skład pilskiego Jokera na nachodzący sezon:

Rozgrywający : Łukasz Jurkojć (Płomień Sosnowiec), Grzegorz Pietkiewicz (AZS Olsztyn)

Atakujący : Marcin Gilewski (Joker Piła), Łukasz Kaczorowski (Joker Piła)

Środkowi : Witold Chwastyniak (Trefl Gdańsk), Marcin Bachmatiuk (Joker Piła), Jarosław Przybylski (Joker Piła)

Przyjmujący : Paweł Pietkiewicz (Płomień Sosnowiec), Radosław Zbierski (KS Poznań), Paweł Kaczorowski (KS Poznań), Łukasz Ożarski (Joker Piła), Mateusz Januszewski (Joker Piła)

Libero : Dariusz Krajewski (Joker Piła)

Trener : Jacek Kurzawiński

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved