Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Udany powrót Rosjan

LŚ: Udany powrót Rosjan

Po wczorajszej porażce, dziś Rosjanie nie mieli problemów z pokonaniem najsłabszego zespołu brazylijskiego turnieju. Wygrali 3:0 z ekipą Japonii i prawdopodobnie zagrają w półfinale.

Po porażce z Brazylią na inaugurację rozgrywek Finału Ligi Światowej, Rosjanie odbudowali się dzisiaj i pokazując bardzo dobrą grę zaliczyli swoje pierwsze zwycięstwo w Rio de Janeiro. Podopieczni trenera Władimira Alekno nie mieli problemu z pokonaniem Japonii 3:0 (25:14, 26:24, 25:18). W rezultacie Rosja prowadzi w grupie E mając 3 punkty, następnie jest Brazylia z 2 punktami i Japonia z 1. Jutro te dwie ostatnie drużyny zmierzą się ze sobą o godz. 15.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w rosyjskiej drużynie był Jurij Bierieżko z 17 punktami, wśród Japończyków zaś Kunihiro Shimizu z 12 „oczkami”.

Rosjanie od początku meczu bardzo dobrze spisywali się na zagrywce i w bloku. Po ataku Bierieżki goście z Europy zeszli na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:3. W dalszej części seta Maksim Michajłow zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, co jeszcze bardziej powiększyło przewagę jego drużyny (15:5). Blok Jurija Bierieżki zakończył tę partię wynikiem 25:14 dla Rosji.

Japończycy zaczęli drugiego seta lepiej niż poprzedniego i w rezultacie na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6 po ataku Takeshi Kitajimy . Dobra seria ataków Shimizu podtrzymała przewagę gości z Kraju Kwitnącej Wiśni (14:12). W tym momencie Rosjanie uruchomili jednak swoją bardzo groźną broń, czyli skuteczny blok, co pozwoliło im odwrócić losy tej partii i wyjść na prowadzenie 16:14. Dzięki zagrywkom Tatsuyi Fukuzawy , Japończycy zdobyli kilka punktów po rząd i odzyskali prowadzenie (21:19). Jednak końcówka seta należała do Rosjan i po skutecznym ataku Michajłowa, wygrali go 26:24.

Zupełnie jak w pierwszym secie, tak i w trzecim, Rosjanie od początku prowadzili i na pierwszej przerwie technicznej mieli trzy punkty przewagi nad rywalem (8:5). Dobra gra Bierieżki dała jego drużynie prowadzenie 16:10, a kropkę nad „i” postawił Aleksander Korniejew , którego mocne zbicie zakończyło trzeciego seta wynikiem 25:18.

Rosja – Japonia 3:0

(25:14, 26:24, 25:18)

Rosja: Korniejew (13), Grankin, Bierieżko (17), Ostapienko (7), Michajłow (15), Kuleszow (5), Werbow (libero) oraz Chamuckich (1), Wołkow.

Japonia: Aizawa (4), Kitajima (7), Iwata, Tomimatsu, Shimizu (12), Fukuzawa (10), Sakai (libero) oraz Shibata, Tanimura.

Po meczu powiedzieli:

Władimir Alekno (trener reprezentacji Rosji): Logika sportu podpowiada, że silniejsza drużyna ma więcej szans na wygraną. To jest właśnie to, co się stało. Byliśmy dzisiaj silniejsi niż Japonia .

Wadim Chamuckich (kapitan reprezentacji Rosji): Japończycy grali dzisiaj naprawdę dobrze. Jestem szczęśliwy z naszego zwycięstwa i teraz pozostaje nam czekać dalszy rozwój wypadków w tegorocznej Lidze Światowej .

Hideo Hagiwara (trener reprezentacji Japonii): Spodziewaliśmy się, że zagramy lepiej, niż to zrobiliśmy. Rosyjski blok dzisiaj funkcjonował naprawdę dobrze, zwłaszcza w drugim i trzecim secie. Nasza obrona nie była dzisiaj najlepsza .

Takeshi Kitajima (kapitan reprezentacji Japonii): Rosja zrobiła użytek ze swoich wysokich i silnych zawodników. Sprawili nam wiele problemów swoimi serwami i blokami. My zagraliśmy najlepiej, jak potrafimy .