Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Krzysztof Ignaczak: Zemścimy się na Amerykanach

Krzysztof Ignaczak: Zemścimy się na Amerykanach

fot. archiwum

Trzy duże turnieje odbyły się ostatnio bez niego. W drużynie występował Piotr Gacek. W tym roku jednak nie ma już ważnej imprezy, w której by go zabrakło. Krzysztof Ignaczak znowu jest libero numer jeden polskiej reprezentacji siatkarzy.

Dzisiaj w 12-tysięcznej hali Maracanazinho w Rio de Janeiro pierwsza przygrywka siatkarzy przed Pekinem – mecz grupowy finału Ligi Światowej z USA. Popularny "Igła" i spółka mają Amerykanom coś do udowodnienia. Rok temu przegraliśmy z nimi spotkanie o 3. miejsce LŚ w Katowicach.

 

Ignaczak liczy na udany rewanż, choć nie ukrywa, że celem numer jeden są igrzyska. 

Dobrze, że przed igrzyskami zmierzymy się z zespołami, które tak jak my będą walczyć o medale w Pekinie – ocenia libero naszej kadry. – W Rio trener będzie ogrywał podstawową szóstkę – tłumaczy.

 

Polacy nie są faworytami turnieju w Rio. Brazylijczycy wygrali 5 edycji LŚ z rzędu, ale co ciekawe, w 2002 roku, kiedy też byli organizatorami finału, w finale przegrali z Rosją.

 

W dzisiejszej siatkówce wszystko jest możliwe, łącznie z tym, że to my wygramy Ligę Światową – przekonuje "Igła", który jeszcze niedawno był poza dwunastką…

 

W 2005 r. trener Raul Lozano (52 l.) wykluczył go ze składu po alkoholowym incydencie. Na mistrzowskie turnieje powoływał Piotra Gacka. Ale na najważniejszą imprezę czterolecia jedzie Ignaczak. Dowiedział się o tym tydzień temu, choć od dawna był faworytem do dwunastki.

 

Oczekiwanie na wybór składu było nerwowe i dało się to odczuć na zgrupowaniu, bo każdy chciał dostać bilet do Pekinu – przyznaje "Igła" z wyraźną ulgą. – Czy byłem zdziwiony powołaniem? Raczej nie, po prostu ucieszyłem się, że trener Lozano kolejny raz mi zaufał .

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved