Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Jak będzie wyglądała II liga?

II liga kobiet: Jak będzie wyglądała II liga?

Awans na zaplecze PlusLigi Kobiet wyraźnie przerósł drużynę siatkarek MKS-u Andrychów, która z powodu kłopotów finansowych, odstąpiła swoje miejsce TPS-owi Rumia i chce wrócić do II ligi. Może się to odbyć kosztem Szóstki Biłgoraj.

W takiej sytuacji biłgorajska drużyna zostałaby przeniesiona z grupy IV do II. Na takie rozwiązanie nie chcą się zgodzić działacze Szóstki Biłgoraj. – Nie chcemy być karani za działania Andrychowa. Wysłaliśmy prośbę do PZPS z odpowiednią argumentacją – tłumaczy prezes Szóstki Andrzej Miazga. – Przeniesienie do III grupy oznacza spore problemy. Czekają nas dłuższe wyjazdy, a co za tym idzie znacznie wzrosną ich koszty. Odbije się to również niekorzystnie na studiach naszych zawodniczek, które zmuszone będą opuszczać zajęcia, żeby dojechać na mecze.

W grupie IV większość wyjazdów miała przebiegać przez Rzeszów, skąd zamierzaliśmy zabierać studentki Joannę Paluch, Aleksandrę Niemiec i Darię Kunderę. Grupa III oznacza kierunek warszawski, a to cokolwiek nie po drodze. Siatkarki z MKS Andrychów chcą koniecznie wrócić do IV grupy.Nie chcemy karać Szóstki za czyny drużyny z Andrychowa – zapewnia Andżelika Miś, sekretarz Wydziału Rozgrywek PZPS. W myśl prawa wszystko jest OK. MKS mógł odsprzedać miejsce w I lidze komu chciał. Zapewne wybrał ofertę najbardziej dla siebie korzystną finansowo. Przy takiej transakcji trzeba wpłacić do centrali związku w Warszawie 20 tys. złotych. – Przepisowa opłata wpłynęła – potwierdza sekretarz Miś.

Problem jednak w tym co zrobić z klubem z Andrychowa, do której grupy go przydzielić. Projekt rozgrywek na sezon 2008/09, ustalony pod koniec czerwca, zakłada że w I i II grupie występować ma po 11 drużyn, w III i IV po 10. – Nie uwzględniliśmy w nim Adrychowa, gdyż miał grać w I lidze. Miejsce odsprzedał na początku lipca – tłumaczy sekretarz.

Popieramy prośbę Szóstki i wczoraj wysłaliśmy w tej sprawie pismo do PZPS – dodaje Krzysztof Iwańczuk, prezes Wojewódzkiego Związku Piki Siatkowej w Lublinie. – Nierozsądnym byłoby karać klub z Biłgoraja.

Jednym z rozwiązań jest powiększenie grupy IV o Andrychów, co pociągnie za sobą zmianę systemu play-off. MKS może też trafić do grupy III. Problem może być bardziej złożony, dochodzą do nas wieści o wycofaniu się z II ligi rezerw Gwardii Wrocław (gr. II) i rezerw AZS AWF Poznań (gr.I). Do piątku wszystko się rozstrzygnie – tłumaczy Jacek Sęk, przewodniczący Wydziału Rozgrywek PZPS.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved