Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Amerykanie boją się Polaków

Amerykanie boją się Polaków

fot. archiwum

Po porażce z Serbią w trudnej sytuacji jest ekipa USA. Jeżeli Amerykanie myślą o awansie do półfinału, muszą pokonać Polskę. Jak jednak sami przyznają, to zadanie będzie trudne. - Polacy są jedną z najmocniejszych drużyn na świecie - stwierdził z obawą szkoleniowiec USA, Hugh McCutcheon.

W czwartek reprezentacja Polski zainauguruje swój udział w finałach Ligi Światowej. Na hali Maracana w Rio de Janeiro biało-czerwoni zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi. Dla naszych rywali będzie to mecz o być albo nie być. – Jesteśmy bardzo rozczarowani po spotkaniu z Serbią. Zrobimy wszystko, żeby się zakwalifikować dalej. Jednak wygrać z Polską nie będzie łatwo – powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl libero reprezentacji USA Richard Lambourne .

 

Lambourne nie ma problemów ze scharakteryzowaniem naszej reprezentacji. – Wiadomo że Polska to świetna drużyna. Zawsze jesteście groźni. Nie wiadomo jednak w jakiej jesteście formie w Rio. Wszystko się okaże . 

W podobnym tonie na temat naszej reprezentacji wypowiadają się Thomas Hoff i Hugh McCutcheon . – Przegraliśmy pierwsze spotkanie i teraz nie pozostaje nic innego jak wygrać. Na pewno przeciwko Polsce będziemy musieli zagrać o niebo lepiej niż z Serbią – powiedział szkoleniowiec Amerykanów.

 

Z taką formą jak w meczu z Serbią nie mamy czego szukać – dodał z kolei Hoff. – Musimy się bardziej postarać i poprawić całą naszą grę. Stać nas na to, choć będzie to niezwykle trudne. Wierzę, że powalczymy z Polską – zakończył.

 

*Z Rio de Janeiro dla SportoweFakty.pl Michał Rudnik

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved