Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ustka: Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

Ustka: Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

W piątek 25 lipca, w Ustce rozpocznie się czwarty turniej Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Zawody będą odbywały się przez cały weekend na plaży przy promenadzie centralnej. Główni sponsorzy Mistrzostw to Energa i Żywiec.

Zawody w Ustce będą czwartym już turniejem w cyklu nadmorskich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Impreza w piątek 25 lipca i sobotę 26. trwać będzie w godzinach 9-18. Natomiast w niedzielę 27. rozpocznie się o 10tej i potrwa do około 15tej. I właśnie tego dnia wyłonienie zostaną zwycięzcy całego usteckiego turnieju, zatem na pewno będą to najciekawsze mecze.

Na potrzeby turnieju na plaży przy promenadzie centralnej w Ustce stanie miasteczko siatkarskie, z boiskami, trybunami na 400 osób, namiotami dla zawodników i sędziów, sceną, ogródkami piwnymi, namiotami organizacyjnymi. Na terenie zawodów powstanie specjalna strefa dla dzieci, w której poprzez gry i zabawy o profilu siatkarskim ten sport jest popularyzowany wśród przyszłych kibiców, a może nawet zawodników. Tam też odbywa się edukacyjna gra energetyczna dla najmłodszych. Publiczność rozgrzewać będą do dopingu kabareciarz Bartek Brzeskot, oraz komentator sportowy Maciek Grudziński. W przerwach meczów taneczne show zaprezentują cheerleaderki z poznańskiej formacji Metrum.Turnieje Mistrzostw Polski są rozgrywane systemem podwójnych eliminacji, czyli tzw. brazylijskim, co oznacza, że przegranie jednego meczu nie eliminuje z udziału w zawodach. Drużyna odpada dopiero po drugiej przegranej. W każdym turnieju eliminacyjnym startuje 16 zespołów. Połowa z nich jest rozstawiona na podstawie punktów rankingowych przyznawanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej za wyniki w poprzednich zawodach. Pozostałe 8 miejsc wyłaniają kwalifikacje, które rozgrywane są w piątki. Do Ustki zgłosiło się już 28 par, a kolejne zapisy przyjmowane są od rana w pierwszym dniu zawodów. Z tzw. dziką kartą (czyli bez konieczności udziału w eliminacjach) w Ustce rozstawiona jest para Zbigniew Żukowski/Wojciech Pliński. Otrzymali ten przywilej, ponieważ Zbyszek jest jedynym uczestnikiem wszystkich turniejów Mistrzostw Polski w historii. Ponadto swój przyjazd do Ustki zapowiedzieli Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz, którzy bronią tytułu Mistrzów Polski z 2007 roku. Przypomnijmy, że poprzedni turniej w Łebie wygrała para Mariusz Prudel/Grzegorz Fijałek.

Wstęp na imprezę jest wolny – serdecznie zapraszamy!

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved