Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Trójki w Szczutowie

Trójki w Szczutowie

Po raz pierwszy "plażowicze" mogli rywalizować w ośrodku w Szczutowie (powiat sierpecki), w pięknej scenerii - tuż przy jeziorze w lesie iglastym. Na boisko ziemne w tym sezonie wysypano piasek, więc przebywający tam wczasowicze mają teraz wspaniałe miejsce do aktywnego wypoczynku.

W turnieju trójek rywalizowało osiem dość wyrównanych zespołów. Tę ciekawą, udaną imprezę, z rozmachem zorganizował i prowadził Mariusz Turalski z Sierpc Online. – A to dopiero skromny początek, w przyszłości zapewnimy jeszcze atrakcyjniejszą oprawę – zapewniał Krzysztof Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Uzytkowników Domków Letniskowych w Szczutowie.

Siatkarze zostali podzieleni na dwie grupy, w którycvh walczyli systemem „każdy z każdym” po jednym secie do 21 punktów. Po dwie najlepsze trójki weszły do półdfinałów rozgrywanych systemem „na krzyż”. Tam Życie Płocka (Mariusz Sobczak, Kamil Witkowski, Magda Przygucka) walczyło z młodą, groźną ekipą WOPR 2 (Bartek Rożniak, Radek Gorzkowski, Hubert Gorzkowski). Rywale, wsparci dopingiem, prowadzili już 12:9, ale wtedy ekipa „Życia” utrudniła zagrywkę, zdołała odrzucić rywali od siatki, co ułatwiło obronę ataków. W efekcie ekipa „Życia” wygrała 21:17.Mniej emocji było w potyczce Potężnych Kaczorów (Łakasz Sobociński, Bartek Feltynowski, Patryk Wąsicki) z Sierpc Online (Mariusz Turalski, Paweł Dul, Mariusz Kwiatkowski). Mające dużą „siłę ognia” Kaczory wygrały do 11. W meczu o trzecie miejsce zmęczony Sierpc Online nie dał rady WOPR 2, ulegając 12:21.

Finał był bardzo widowiskowym, ciekawym meczem. Początkowo przewagę dwóch punktów uzyskały Kaczory. Ale przy stanie 10:11 na zagrywce stanął Kamil Witkowski z „Życia” i zaczął serwować w ostatni metr boiska. Bartek Feltynowski miał problemy z odbiorem, a do tego zaczął funkcjonować blok Życia Płocka, które zdobyło sześć punktów z rzędu! Kaczory grały do końca, ale nie zdołały już odrobić straty, „Życie” wygrało mecz 21:16 i cały turniej o puchar prezesa Stowarzyszenia w Szczutowie. Piąty był Orkan Lelice, szóste miejsce przypadło Ratownikom, siódme – STWO, a ósme – Cichociemnym.

źródło: Życie Płocka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved