Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Winiarski: Wolałbym przegrać w Rio

Michał Winiarski: Wolałbym przegrać w Rio

fot. archiwum

W środę w Rio de Janeiro rozpoczyna się finałowy turniej XIX edycji Ligi Światowej. W meczu inauguracyjnym gospodarze imprezy – Brazylijczycy, zmierzą się z siatkarzami rosyjskimi.

Podpopieczni Raula Lozano , reprezentanci Polski, rywalizację rozpoczną we czwartek meczem ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Pierwsze mecze turnieju finałowego w Rio będą służyły temu, żeby umacniać formę na igrzyska i myślę, że taki jest cel wszystkich zespołów. Oczywiście nie zmienia to faktu, że będziemy chcieli osiągnąć tu jak najlepszy rezultat. Na tej imprezie chcemy poćwiczyć pewne elementy, ale zawsze, gdy wychodzimy na boisko, naszym celem jest wygrana – powiedział przyjmujący polskiej reprezentacji, Michał Winiarski . 

Trener Raul Lozano jest chyba jednak innego zdania, bo na konferencji prasowej po ostatnim meczu grupowym Polaków stwierdził, że jego zawodnicy nie jadą do Rio po to, aby wygrywać. Może to jakaś specjalna taktyka Lozano, z której wynika, że lepiej przegrać coś w LŚ niż w Pekinie.

 

Jeżeli tak miałoby być, to rzeczywiście wolałbym zaliczyć kiepski występ w Rio, a dobry na igrzyskach w Pekinie – przyznał zawodnik włoskiego Itas Diatec Trentino.

 

Michał Winiarski podkreślił jednak, że liczy na udane występy Polaków zarówno w final six LŚ jak i na igrzyskach olimpijskich. Przyjmujący reprezentacji Polski sądzi, że w obydwu tych imprezach wielcy faworyci są do pokonania.

 

Cztery lata temu Brazylijczycy przegrali finał Ligi Światowej właśnie u siebie, więc może i tym razem powinie im się noga. Z kolei na olimpiadzie każda z drużyn będzie chciała wygrać, każdy będzie grał na maksimum swoich możliwości, więc wszystko jest możliwe. Choć teoretycznie to Brazylijczycy mają największe szanse sięgnięcia po złoto – powiedział Michał Winiarski. – Gdybym nie wierzył w to, że Polska pokrzyżuje plany "canarinhos", to bym do Pekinu w ogóle nie jechał – dodał.

 

* Z Michałem Winiarskim rozmawiała Aneta Stożek (pls.pl)

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved