Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Serbowie nie dali szans Amerykanom

LŚ: Serbowie nie dali szans Amerykanom

W drugim dzisiejszym meczu Final Six Ligi Światowej, drużyna Serbii nie dała szans Amerykanom, pokonując ich bez straty seta. Już jutro zespół USA zmierzy się z reprezentacją Polski.

Zespoły Serbii i USA otworzyły dziś Finałową Rundę Ligi Światowej, w grupie F, rozgrywaną w Rio de Janeiro. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:23, 25:29, 25:17) dla Europejczyków, którzy zapisali na swoim koncie pierwsze dwa punkty w Final Six.

Najlepszy serbski atakujący Ivan Miljković zdobył dla swojego zespołu 16 punktów, natomiast w drużynie USA, najlepiej spisywał się Clayton Stanley , który zdobył 10 oczek.

Początek pierwszego seta był wyrównany, jednak Amerykanie wykorzystując mocny atak Stanleya prowadzili 12:9. Popisując się swoim bardzo dobrym blokiem zawodnik USA, David Lee , zdobył dwa punkty z rzędu, zwiększając przewagę do czterech punktów (18:14). Serbia odzyskała rytm i powróciła do gry, doprowadzając do remisu (19:19), a następnie uzyskała przewagę 21:20. Blokiem Novicy Bjelicy na Stanleyu , Serbia zakończyła pierwszego seta na swoją korzyść 25:23.

Serbowie, którzy niezbyt dobrze rozpoczęli pierwszego seta, w drugim pokazali bardzo wysoki poziom i schodzili na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). Przewaga serbskiego zespołu wzrosła do czterech oczek (12:8), a dzięki blokom Marko Podrascanina , Serbia powiększała swoją zdobycz punktową (16:11). Partię zamknął, podobnie, jak to miało miejsce w pierwszym secie, swoim atakiem Novica Bjelica (25:17).

Dzięki zbiciom świetnie dysponowanego Ivana Miljkovića , w trzeciej odsłonie na tablicy wyników widniał stan 10:7 dla Serbów. Z dobrą zagrywką oraz blokiem, zawodnicy z Europy, kontrolowali przebieg spotkania (16:9). Kapitan Serbów Nikola Grbić , zdobył dwa punkty pod rząd, co wyprowadziło jego drużynę na wysokie prowadzenie (21:12). Żeby tradycji stało się zadość, ostatni punkt tego spotkania należał do Novicy Bjelicy , który zakończył spotkanie (25:19).

W drugim meczu, w grupie F, USA już jutro zmierzy się z podopiecznymi Raula Lozano. Natomiast spotkanie pomiędzy dwoma europejskimi zespołami Serbią i Polską odbędzie się w piątkowe popołudnie.

Serbia – USA 3:0

(25:23, 25:19, 25:17)

Serbia: Kovacević (1), Bjelica (9), Grbić (5), Nikić (9), Miljković (16), Podrascanin (10), Samardzić (libero) oraz Bojović, Janić (7)

USA: Ball, Lee (7), Priddy (9), Millar (5), Salmon (3), Stanley (10), Lambourne (libero) oraz Rooney (2), Hoff, Gardner (1), Touzinsky (1)

Po meczu powiedzieli:

Igor Kolaković , trener reprezentacji Serbii: Nie rozpoczęliśmy dobrze pierwszego seta, ale udało nam się powrócić do gry. Byliśmy dziś dobrzy w obronie. Wynik taki, jak ten nie będzie łatwy do powtórzenia.

Nikola Grbić , kapitan reprezentacji Serbii: Jestem zadowolony z naszej dzisiejszej gry, szczególnie w bloku i obronie. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać taki poziom do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Hugh McCutcheon , trener reprezentacji USA: Część zawodników w czasie poprzednich tygodni podróżowała w ramach Ligi Światowej, część trenowała. Nie było dzisiaj chemii na boisku w zespole, kiedy zaczęliśmy grac razem.

Thomas Hoff , kapitan reprezentacji USA: Największy rozczarowaniem dla mnie jest fakt, że nie graliśmy dobrze, jako drużyna. Potrzebujemy powrócić do formy, którą mieliśmy w lecie, kiedy trenowaliśmy.