Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kadra Brazylii na finały Ligi Światowej w Rio… i na Pekin?

Kadra Brazylii na finały Ligi Światowej w Rio… i na Pekin?

fot. archiwum

Dopiero wczoraj wieczorem miejscowego czasu odkrył karty Bernardo Rezende. W jego "12" nie ma niespodzianek. Kapitanem "canarinhos" został Giba. Kadrę olimpijską Bernardinho ma ogłosić po turnieju w Rio, ale nie powinna ona różnić się od tej, jaka będzie grała w finale Ligi Światowej.

Trener męskiej reprezentacji Brazylii, Bernardo Rezende , nie zaskoczył swoimi wyborami. W finałowym turnieju Ligi Światowej 2008, w Rio de Janeiro, zagra (z jednym wyjątkiem) ta sama drużyna, która podczas japońskich mistrzostw świata 2006 zdobyła złoty medal, pokonując w meczu finałowym reprezentację Polski. Jedyna wspomniana wyżej zmiana, to pojawiający się w składzie na turniej w Rio, drugi rozgrywający – Bruno Mossa de Rezende , syn brazylijskiego selekcjonera. Przypomnijmy, że zastąpił on w kadrze jednego z najlepszych rozgrywających na świecie, "szóstkowego" zawodnika drużyny która zdobyła złoto MŚ – Ricardinho (ten popadł w konflikt z trenerem Bernardinho, po MŚ w Japonii).

 

Podana przez trenera Bernardinho kadra, nie jest jeszcze kadrą olimpijską, ale wydaje się, że teraz zmiany w niej możliwe będą tylko w przypadku złapania kontuzji przez któregoś z zawodników. Po ponad trzech miesiącach przerwy, do zespołu powraca (po groźnej kontuzji) środkowy bloku – Rodrigão . Już dzisiaj też można zaryzykować stwierdzenie, że nie powiodła się próba wyjazdu na kolejne igrzyska olimpijskie jednej z największych gwiazd brazylijskiej siatkówki – Nalbertowi Tavares Bitencourt . Jest mało prawdopodobne, aby znalazł się w kadrze, jaką po turnieju w Rio ogłosi Bernardo Rezende. 

Kadra Brazylii na Final Six World League 2008

 

Bruno Mossa de RezendeMarcelo ElgartenAndré HellerSamuel FuchsGiba


 (kapitan)
Murilo EndresAndré NascimentoSérgio Escadinha


 (líbero)
AndersonGustavo EndresRodrigãoDante Amaral 

Jedynie Japończycy nie odkryli jeszcze kart przed turniejem w Rio. Przyjeżdżają do Brazylii dopiero dzisiaj i trener ma podać skład po przyjeździe. Trenerzy trzech z pozostałych drużyn już wcześniej ogłosili skład swoich ekip na igrzyska w Pekinie, i w tym właśnie składzie zagrają w turnieju finałowym (Polska , Stany Zjednoczone , Rosja ). Jedynie trener Igor Kolaković postąpił podobnie do Bernardo Rezende, ogłaszając skład drużyny Serbii tylko na turniej finałowy Ligi Światowej. Wydaje się jednak, że zarówno skład Brazylijczyków, jak i Serbów, można traktować jako bardzo prawdopodobny skład ekip olimpijskich.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved