Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra B pokonała argentyńskich juniorów

Kadra B pokonała argentyńskich juniorów

Polska kadra B wygrała towarzyskie spotkanie z juniorską reprezentacją Argentyny. Radosław Panas po meczu był zadowolony z tego sprawdzianu. W najbliższą środę kolejny sparing.

Szkoleniowiec reprezentacji siatkarzy Radosław Panas był zadowolony z pierwszego sparingu kadry z Argentyną po okresie przygotowawczym.

Najbardziej cieszy nas zwycięstwo w tym spotkaniu, szczególnie, że był to pierwszy mecz tej drużyny w takim zestawianiu i z taką kadrą szkoleniowców. Gra momentami była bardzo dobra, ale też momentami słaba. Nie oczekiwałem tutaj fajerwerków, ale powiedziałem, że musimy się nastawić na solidną twardą grę. Nie wyobrażałem sobie jednak, że mogliśmy ten mecz przegrać. Po kilku błędach w drugim secie dokonałem dwóch zmian i przyniosły one oczekiwany efekt. Chcę dać pograć wszystkim, dlatego jutro do meczu przystąpimy w innym składzie. Miejsce zawodników, którzy grali cały mecz zajmą ci, którzy dzisiaj nie wystąpili. Na pewno spojrzę w statystyki i będę chciał dać szanse gry po równo wszystkim podopiecznym – dodał Radosław Panas.Wojciech Żaliński wszedł na boisko dopiero w drugim secie spotkania z Argentyną, ale zyskał miano najlepszego zawodnika meczu. Sam jednak skromnie stwierdza, że tylko wypełnił założenia trenera. – Nie oceniałbym tego w ten sposób, wszedłem po prostu na boisko i wypełniłem swoje zadanie – mówi Wojtek Żaliński. – Bardzo dobrze układała mi się współpraca z Grześkiem Łomaczem, który wspaniale dogrywał mi piłki. Marcel Gromadowski grał dobre spotkanie, ale całej drużynie w drugim secie trafił się przestój i zaczęliśmy tracić punkty. Trener zdecydował, że to ja mam zmienić Marcela i już tak zostało do końca meczu – dodał Wojciech Żaliński.

Polska B – Argentyna jun. 3:1

(25:19, 24:26, 26:24, 25:21)

Składy zespołów:

Polska: Wierzbowski, Radomski, Wrona, Gunia, Łomacz, Gromadowski, Rusek (libero) oraz Kaczmarek i Żaliński

Argentyna: Ronda, Uriarte, Ferreiro, Poglajen, Grer, Imhoff, Lopez (libero) oraz Maccio, Castellani, Bruno, Sole i Toro

źródło: Tygodnik Ostrołęcki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved