Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Juantorena w Trento?

Juantorena w Trento?

Jak wczoraj podały bułgarskie media, zawieszony dwa lata temu za doping Kubańczyk Juantorena od jakiegoś czasu trenuje wspólnie z zespołem Itas Diatec Trentino. Szefowie mistrza Italii chcą, aby ten zawodnik zasilił szeregi ich klubu.

Klub z Trento a także trener Radostin Stojczew oficjalnie przyznają, że Juantorena od jakiegoś czasu trenuje wspólnie z zespołem. Nie może jeszcze grać, ponieważ wciąż ciąży na nim kara za stosowanie dopingu. – Chciałbym, żeby któregoś dnia Juantorena stał się zawodnikiem Trento – powiedział w radio Gong, Radostin Stojczew. – Potwierdzam, że od prawie trzech miesięcy Juantorena wspólnie z nami trenuje. Nie ma jeszcze oficjalnej kartoteki ze względu na problemy z przeszłości.

Szefowie Trento prowadzą rozmowy z kubańską federacją piłki siatkowej. – Liczymy na to, że do listopada uda nam się pozyskać zawodnika – dodał Stojczew. – Oczekujemy, że wszystko uda się załatwić w kulturalny i cywilizowany sposób, a wtedy FIVB wyda mu nowy certyfikat pozwalający na grę. Nikogo nie trzeba przekonywać jakim graczem jest Juantorena. Z tego co widzimy, po długim rozbracie z siatkówką potrzebuje przede wszystkim dobrego przygotowania fizycznego, na czym obecnie się skupia podczas treningów.Juantorena, którego najpierw podejrzewano o doping, później o ucieczkę podczas meczów sparingowych w Polsce, jest od kilku miesięcy mężem… Włoszki. To pozwala mu na pobyt w Italii. – Nigdy nie brał kokainy jak sugerowano – twierdzi Stojczew. – Nigdy tez nie uciekł z kadry, cała sprawa z jego dopingiem była bardzo dziwna i tak naprawdę nie do końca wyjaśniona.

* Wypowiedzi Radostina Stojczewa za radio Gong

* Autorem tekstu jest Anna Więcek – Świat Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved