Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Brazylia walczy o ósmą wygraną, ale wygrać chcą wszyscy

Brazylia walczy o ósmą wygraną, ale wygrać chcą wszyscy

fot. archiwum

Już dziś, w Rio de Janeiro, rozpoczną się pierwsze emocjonujące pojedynki w Final Six tegorocznej edycji Ligi Światowej. Jest to ostatni sprawdzian przed igrzyskami, a Brazylia ma szansę zdobyć po raz ósmy złoty medal w tych rozgrywkach.

Brazylijscy siatkarze gonią tym samym drużynę z Włoch, która wygrywała w Lidze Światowej ośmiokrotnie. Jak wiadomo, Europejczycy do finałowej szóstki w tym roku się nie zakwalifikowali, więc podopieczni Bernardo Rezende mają szansę zrównać się w tej klasyfikacji z ekipą Azzurich.

 

Nadszedł czas by pokazać wszystko co ćwiczyliśmy dotychczas – mówi kapitan Brazylijczyków, Giba . – Wiemy, że nasi rywale zrobią wszystko by nas pokonać, dlatego musimy przeciwstawić się im naszą najlepszą grą . 

Spotkamy się z drużynami, które chcą z nami wygrać za wszelką cenę. Wykorzystają nasze mecze by przeanalizować sposób naszej gry. Musimy zagrać naprawdę dobrze i utrzymać formę do igrzysk olimpijskich – dodaje trener Cannarinios, Bernardo Rezende .

 

Pierwszym przeciwnikiem drużyny brazylijskiej będzie reprezentacja Rosji. Trener Wladimir Alekno nie może doczekać się spotkania. – Spotkanie z Brazylijczykami tuż przed igrzyskami będzie dla naszego zespołu bardzo dobre. Mamy tu samych najlepszych zawodników i będzie to dla nich najlepsza motywacja. Nie uważamy, żeby nasz zespół był faworytem tych zawodów. Brazylijczycy też nie powinni tak myśleć o sobie – mówi rosyjski trener.

 

To będą nasze ostatnie ważne zawody przed igrzyskami. Jest to świetna okazja by dokładnie już zgrać naszą drużynę. Będziemy mieć tutaj w Rio trudne i bardzo ważne dla nas spotkania – uważa kapitan Rosji, Wadim Chamuckich .

 

Serbia dopiero w końcówce wywalczyła awans do finałów Ligi Światowej, eliminując tym samym reprezentację Francji. – Spotkamy się z dwoma imponującymi drużynami – Stanami Zjednoczonymi i Polską. Spędziliśmy trzy tygodnie podróżując po świecie w rundzie eliminacyjnej, co z pewnością zmęczyło moich zawodników. W końcówce drużyna była w dobrej formie i mamy nadzieję, że utrzyma ją również w finałowych rozgrywkach – powiedział serbski szkoleniowiec, Igor Kolakovic .

 

W czasie trwania rundy eliminacyjnej mogliśmy ogrywać naszych nowych zawodników, co pozwoliło nam dobrze przygotować się do tej najważniejszej części sezonu. Teraz nadszedł czas by pokazać to co najlepsze i utrzymać to do igrzysk w Pekinie – opowiada kapitan Stanów Zjednoczonych, Thomas Hoff .

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jesteśmy w rundzie finałowej – dodał trener USA, Hugh McCutcheon . – Będzie to ważna część przygotowań do igrzysk w Pekinie, ale nie będzie to tylko dla nas test. Będziemy walczyć. Liga Światowa to wielkie wydarzenie a Serbia i Polska będą dla nas fantastycznymi przeciwnikami .

 

Wszystkie nasze przygotowania w tym sezonie musieliśmy pogodzić z turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który rozgrywaliśmy w Portugalii. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu by przygotować się dobrze do Ligi Światowej – mówi trener polskiej reprezentacji, Raul Lozano . – W pierwszej części tych rozgrywek nie byliśmy z pewnością najsilniejsi. Runda finałowa będzie dobrą okazją do gry i zgraniem się przed igrzyskami. Wszystkie zespoły są w bardzo dobrej dyspozycji i walka w Rio o złoty medal będzie niezwykle wyrównana – uważa szkoleniowiec reprezentacji Polski.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved