Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marta Pluta: Organikę stać na awans

Marta Pluta: Organikę stać na awans

Była reprezentantka Polski będzie w przyszłym sezonie występować w Organice Budowlanych. Do niedawna Marta Pluta uważana była za jedną z najlepszych rozgrywających w Polsce. Niestety, kontuzja kolana przerwała na rok jej karierę.

Damian Bąbol: Jakie wrażenia po pierwszym treningu z nową drużyną?

Marta Pluta:Jestem bardzo zadowolona. Z większością siatkarek znam się dobrze z wcześniejszych sezonów. Z Katarzyną Jaszewską grałam razem w Winiarach Kalisz, a trenera Jacka Pasińskiego pamiętam doskonale z występów w moim pierwszym klubie – Skrze Bełchatów. W dodatku z Kingą Baran chodziłam do liceum i występowałyśmy razem w ŁKS, go którego byłam wypożyczona ze Skry. Poza tym atmosfera w zespole jest znakomita i oby tak dalej.Co panią skłoniło do podpisania kontraktu z Organiką?

Przede wszystkim chęć powrotu do najwyższej formy po kontuzji kolana, która wyeliminowała mnie z gry w poprzednim sezonie. Wiem, że występując w łódzkim klubie, będę mogła liczyć na pomoc najlepszych fachowców. Przekonała mnie także korzystna oferta, jaką otrzymałam. A poza tym nie będę miała daleko na treningi, bo na stałe mieszkam w Bełchatowie.

W ostatnich latach grała pani w ekstraklasie. Dużo brakuje Organice pod względem organizacyjnym?

Myślę, że jestem w drużynie zbyt krótko, aby wypowiadać się na ten temat. Ale nie jest tajemnicą, że klub prowadzony jest bardzo dobrze. Drużyna była budowana praktycznie od podstaw, zaczynając od trzeciej ligi. Awans w poprzednim sezonie w świetnym stylu na zaplecze ekstraklasy musi o czymś świadczyć.

Rozmawiał: Damian Bąbol (Gazeta Wyborcza Łódź)

Więcej na: www.gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved