Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Mariola Zenik: Cudów nie będzie

Mariola Zenik: Cudów nie będzie

Dyspozycja polskiego zespołu jest obecnie wielką niewiadomą. Więcej mamy dowiedzieć się po meczach kontrolnych w Rosji i Serbii. – Nikt zbyt wiele nie oczekuje. Jesteśmy na takim etapie przygotowań, że cudów nie będzie – twierdzi Mariola Zenik.

Siatkarkę trapi jeszcze kontuzja ale, jak sama przyznaje, to nic poważnego. – Delikatne naciągnięcie mięśnia czworogłowego – tłumaczy Mariola Zenik. – Są jeszcze jakieś pozostałości, ale wszystko idzie ku dobremu – uspokaja.

Mimo dolegliwości podstawowa libero kadry zagra w meczach kontrolnych, w których Polska wystąpi już w składzie olimpijskim. Sama jednak nie wie, czego się można po tych spotkaniach spodziewać. – Jeszcze nie grałyśmy takim składem w tym sezonie. Na pewno będą to ważne mecze, ponieważ będziemy mogły dograć jakieś tam ustawienia czy „niedomówienia”. Nikt zbyt wiele nie oczekuje. Jesteśmy na takim etapie przygotowań, więc cudów raczej nie będzie. Jedziemy po to, żeby wszystko zweryfikować – deklaruje siatkarka.Dyspozycja prezentowana podczas treningów może napawać optymizmem, ale wszelkie mankamenty mogą wyjść dopiero podczas gry. – Pracujemy ciężko na treningach, ale wiadomo, że w trakcie meczów wynikają różne sytuacje. Chcemy zobaczyć, jak to wszystko będzie się układało podczas spotkania – twierdzi libero polskiej reprezentacji.

Jest to tym bardziej istotne, że w kadrze w ciągu ostatniego roku zaszło kilka zmian, a mecze w Rosji i Serbii będą pierwszymi okazjami, by przetestować olimpijski skład, w którym zaskakująco zabrakło miejsca dla Eleonory Dziękiewicz. – Jedyną niespodzianką jest to, że nie ma z nami Leny, ale to trener odpowiada za wynik i to on uważa, że taka konfiguracja w ustawieniu zespołu jest najbardziej optymalna – kończy Mariola Zenik.

* Rozmawiała Barbara Kuziemska – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved