Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anita Chojnacka: Muszę grać, aby zdobyć doświadczenie

Anita Chojnacka: Muszę grać, aby zdobyć doświadczenie

fot. archiwum

Z końcem ubiegłego sezonu skończył się kontrakt Anity Chojnackiej z Farmutilem Piła i zawodniczka podjęła decyzję o przenosinach do Calisii Kalisz. Kaliski klub przedstawił jej najkorzystniejszą propozycję, dając możliwość grania na pozycji atakującej na której pilanka czuje się najlepiej.

Anita Chojnacka miała udany miniony sezon. Dobra gra w lidze i szczególnie udany występ na Uniwersjadzie. – Na Uniwersjadzie świetnie czułam się grając na ataku i teraz chcę się sprawdzić w PlusLidze Kobiet – mówi zawodniczka.

 

Jak mówi siatkarka początkowo rozważała możliwość pozostanie w Pile, ale uznała, że pozostając zamknęła by sobie drogę do dalszego rozwoju. – Wchodzić z ławki już potrafię, a tylko poprzez ciągłe granie mogę nabrać doświadczenia i pewności siebie. To była trudna decyzja, zwłaszcza, że Piła to moje miasto. 

Z sentymentem wspomina cztery sezony spędzone z Farmutilem. – To były miłe lata. Wiele się nauczyłam i zobaczyłam na czym polega profesjonalna siatkówka. Jeśli chodzi o trofea, to jest z czego się cieszyć, bo każdy rok to kolejny medal. Jednak to nie jest najważniejsze, bo ja teraz muszę grać. Tu nie widziałam szansy, by coś mogło się zmienić.

źródło: Tygodnik Pilski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved