Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Szumielewicz wraca do Radomia

Szumielewicz wraca do Radomia

fot. archiwum

Skład drugoligowych siatkarzy Radomskiego Centrum Siatkarskiego nadal nie jest zamknięty. Jak twierdzi prezes klubu Janusz Stańczuk, niebawem nowi gracze mają podpisać umowy z RCS, wśród nich Grzegorz Szumielewicz.

Listę życzeń radomskiego drugoligowca otwierał przyjmujący Grzegorz Szumielewicz , z którym w ostatnim czasie prezes Stańczuk prowadził intensywne rozmowy. Okazało się, że obie strony doszły do porozumienia i popularny "Szumi" niebawem znów będzie występował przed radomską publicznością. Przypomnijmy, przed laty Szumielewicz reprezentował barwy radomskich klubów. Był graczem Czarnych Radom, następnie Jadaru, skąd przeniósł się do GTPS Gorzów Wielkopolski. W ostatnim sezonie występował w Avii Świdnik.

 

Sprawa gry Grześka Szumielewicza w RCS jest już dogadana. Co prawda siatkarz nie podpisał jeszcze umowy, jednak jest to tylko kwestią czasu – oznajmił prezes Stańczuk. 

Być może do radomskiego zespołu dołączy kolejny przyjmujący. Działacze są mocno zainteresowani sprowadzeniem do RCS siatkarza BBTS Bielsko-Biała Michała Koconia . W kręgu potencjalnych kandydatów do gry w Radomiu pozostaje również doświadczony Krzysztof Staniec , którego jednak w swoim klubie chcą zatrzymać włodarze trzecioligowego WTS Warka.

 

Jesteśmy w stałym kontakcie z Michałem Koconiem. Negocjacje z tym siatkarzem prowadziliśmy już wcześniej, ale wówczas nasze starania się nie powiodły. Obecnie wiadomo już, że Kocoń rozwiązał umowę z BBTS, zatem mogliśmy przystąpić do ponownych rozmów. Mam nadzieję, że także ten siatkarz wzmocni nasze szeregi. Ponadto liczę na współpracę z doświadczonym Krzyśkiem Stańcem. Generalnie wszystkie sprawy kadrowe powinny się wyjaśnić na początku sierpnia – oznajmił nam sternik RCS.

 

Na 4 sierpnia zaplanowano oficjalnie pierwsze zajęcia zarówno drugoligowej drużyny RCS, jak i pozostałych grup młodzieżowych. Wówczas wyjaśni się, czy pierwszy zespół w sezonie 2008/09 poprowadzi awizowany już wcześniej na stanowisko trenera Jacek Skrok .

 

Tymczasem nastąpiły zmiany odnośnie obozów przygotowawczych RCS. Wiadomo, że najmłodsi siatkarze w dniach 28 lipca do 8 sierpnia będą trenować na zgrupowaniu w Zamościu, a nie – jak wcześniej planowano – w Kozienicach. Nieco później, niż zakładano, swoje zgrupowania rozpoczną kadeci i młodzicy, których bazą od 15 sierpnia będzie nadmorski Dziwnówek. Z kolei od 20 przyszłego miesiąca w Kielnarowej koło Rzeszowa przebywać będą juniorzy i seniorzy RCS.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved