Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Alojzy Świderek: Wygrać, co można

Alojzy Świderek: Wygrać, co można

fot. archiwum

Reprezentacja Polski siatkarzy odleciała do Rio de Janeiro na finałowy turniej Ligi Światowej (23-27 lipca). W fazie grupowej spotka się z USA (pierwsze spotkanie w grupie) i Serbią. Brazylia zmierzy się z Rosją i Japonią.

Ekipie, poza Raulem Lozano i Alojzym Świderkiem , towarzyszą m.in. asystenci Mariusz Sordyl i Krzysztof Stelmach . Z Brazylii nasza ekipa uda się na turniej olimpijski do Pekinu.

 

Brazylijczycy są od lat niepokonanym zespołem – powiedział Alojzy Świderek . – Na pewno na nich ciąży obowiązek wygrania tego turnieju. Od 2003 roku zwyciężają w tych rozgrywkach i tym razem też są faworytem. Wystąpią przed własną publicznością i na pewno będą chcieli wygrać. Wszystkie inne zespoły, Polska również, zechcą zaprezentować jak najlepszą formę. Wygrać co można. 

Serbia jako ostatnia drużyna awansowała do finałowego turnieju Ligi Światowej. W meczach w Niszu i Belgradzie pokonała Francję. – Serbów uważam za lepszy zespół – powiedział Alojzy Świderek. – Francuzi budują nową ekipę. Mają niezłych zawodników. Liga Światowa była dla nich najważniejszym w tym roku turniejem. Dla nas, Serbów, Amerykanów i pozostałych uczestników turnieju Final Six jest to jakiś etap przygotowań do igrzysk olimpijskich.

 

Alojzy Świderek przypomniał, że Amerykanie w roku igrzysk olimpijskich są tradycyjnie mocnym rywalem. W grupie wyprzedzili Hiszpanię, Bułgarię i Finlandię.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved