Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Lubow Sokołowa: Rosja kontra Rosja

Lubow Sokołowa: Rosja kontra Rosja

- Brazylia, Chiny, USA, Włochy - w takiej kolejności najlepsza siatkarka Europy 2006 roku Lubow Sokołowa wymienia faworytki igrzysk olimpijskich. "Najgroźniejszym rywalem Rosji będziemy my same" - przyznała.

Jestem przekonana, że jak do meczów podejdziemy z ogromną ambicją, koncentracją i wolą walki, pokażemy maksymalną formę, to od innych drużyn mało będzie zależeć – przyznała Sokołowa.

Rosjanki nie grały w tegorocznej World Grand Prix. Nie udało im się zakwalifikować z ubiegłorocznych eliminacji. Trener Giovanni Caprara wielokrotnie podkreślał, że z tego powodu były problemy z przygotowaniami z rozegraniem meczów z silnymi zespołami. 9 lipca do Moskwy przyleciała Serbia na spotkania kontrolne. Wicemistrzynie Europy znajdowały się w podobnej sytuacji co Rosjanki.Do spotkań z Serbią trudno było psychologicznie zmobilizować się – powiedziała Sokołowa. – Jednak innego wyjścia nie było. Praktyka przed bardzo ważnym turniejem jest niezbędna. Na pewno nasza forma przed Pekinem będzie rosnąć. Wygrywaliśmy z Serbią starając się grać na naszych optymalnych możliwościach.

W poniedziałek do Moskwy odleci reprezentacja Polski i ma w planie rozegranie trzech spotkań. Trenerzy Marco Bonitta i Giovanni Caprara w ostatniej chwili doszli do porozumienia. Dobrze, że tak się stało – mówi trener kadry juniorek Zbigniew Krzyżanowski, który ze swoimi podopiecznymi jest obecnie na zgrupowaniu w Kędzierzynie-Koźlu. – Treningi i granie z tak silnym rywalem na pewno przyda się w budowaniu formy. Podróż na szczęście nie jest daleka.

Lubow Sokołowa jest przekonana, że sparingi z Polską, najpierw u siebie, a następnie w Belgradzie bardzo przydadzą się mistrzyniom świata. Przed każdą wielką imprezą rośnie ciśnienie – powiedziała. – Mam nadzieję, że ono nam nie przeszkodzi. Nasza drużyna ma już dużo doświadczenia i poradzi sobie ze stresem. Nie mam najmniejszych wątpliwości w to, że jesteśmy w stanie zdobyć złoty medal.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved