Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO 2008: Andrea Anastasi podał „12” Włochów na Pekin

IO 2008: Andrea Anastasi podał „12” Włochów na Pekin

Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku wiódł hiszpańskich siatkarzy do mistrzostwa Europy w Moskwie. Dzisiaj, po zakończeniu fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Światowej, ogłosił skład "12", która w Pekinie ma przywrócić spłowiały w ostatnim czasie blask włoskiej siatkówki męskiej.

Na właściwe przygotowanie włoskiej drużyny Andrea Anastasi nie miał zbyt wiele czasu. Przez jego kadrę, w okresie przygotowań do rozgrywanego w Japonii, interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, oraz do tegorocznej Ligi Światowej, przewinęło się sporo zawodników. Byli wśród nich najzdolniejsi juniorzy, między innymi Matteo Martino, ale także gracze, którzy przez poprzedniego selekcjonera raczej nie byli brani już pod uwagę przy ustalaniu kadry – między innymi weteran w szeregach reprezentacji, 35 letni rozgrywający Marco Meoni. Dla Anastasiego wiek nie odgrywa roli. Ostatecznie w kadrze na Pekin znależli się i 21 letni Martino, i o 14 lat od niego starszy Meoni.

Do ostatniej chwili włoski szkoleniowiec wahał się co do obsady jednego miejsca na środku siatki i pozycji libero. Dzisiaj przyszedł czas ostatecznych decyzji. Do dziesięciu pewniaków trener Anastasi dopisał dziś dwa nazwiska – środkowego bloku Vigora Bovolenty oraz bardzo doświadczonego libero, 35-letniego Mirko Corsano. Jak podkreśla sam szkoleniowiec, najwięcej rozterki miał przy ostatecznej decyzji o obsadzie pozycji libero. Ostatnio bardzo dobrze spisywał się w reprezentacji na tej pozycji młody Loris Mania. Ostatecznie wybór padł jednak na jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w ekipie włoskiej – Mirko Corsano.Najbardziej utytułowanymi zawodnikami ekipy Andrei Anastasiego są Marco Meoni, Luigi Mastrangelo, Alessandro Fei i Vigor Bovolenta.

W kadrze na Pekin nie ma tak uznanych gwiazd, jak: Matej Cernic, Samuele Papi czy szczególnie bliski polskim kibicom Michal Lasko.

Włosi na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

- środkowi bloku:
Luigi Mastrangelo
Emanuele Birarelli
Vigor Bovolenta

atakujący:
Alessandro Fei
Mauro Gavotto

rozgrywający:
Valerio Vermiglio
Marco Meoni

przyjmujący:
Matteo Martino
Hristo Zlatanov
Alessandro Paparoni
Alberto Cisolla

-libero:
Mirko Corsano

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved