Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grały ale rady nie dały

Grały ale rady nie dały

W Kędzierzynie-Koźlu trwa Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet. W turnieju głównym wystąpiła kędzierzyńska para Iwona Pelc/Barbara Bawoł. Niestety kędzierzyńskie siatkarki przegrały dwa pojedynki i odpadły z rywalizacji.

W pierwszym meczu para Pelc/Bawoł niewiele miała do powiedzenia w meczu z trzecim teamem rankigu PZPS Dorotą Wrzochol i Agnieszką Stankiewicz, przegrywając w dwóch krótkich setach 21:5, 21:15. W drugim spotkaniu było trochę lepiej, jednak do sukcesu zabrakło sił i przede wszystkim ogrania na boiskach piaskowych. Para Pilarek/Soja, po zaciętym boju w drugim secie, ograła kędzierzynianki 21:8, 23:21.

Wczoraj na „Azotorze” rozegrane zostały 24 spotkania, które wyłoniły sześć najlepszych par turnieju, które mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz finał rozegrają jutro od godziny 9.00.

W dzisiejszych meczach zagrają następujące pary: Michoń/Wołoszyn, Wrzochol/Stankiewicz, Brzostek/Sowała, Wiatr/Eska, Zdon/Niemcz i Wardak/Zielińska. Awans tej ostatniej pary z Wrześni do fazy ćwierćfinałowej jest swojego rodzaju niespodzianką, bowiem zawodniczki te z 248 punktami zajmują obecnie 13 miejsce w rankingu PZPS. Prowadzą w nim Brzostek i Sowała, które do tej pory uzbierały 904 „oczka”.

Zawodniczki oprócz punktów rankingowych otrzymają także nagrody finasowe. Za I miejsce 2.200 złotych brutto, za II – 1.400 zł, za III – 1.100 zł a za IV – 900 zł.

źródło: Park.fm