Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Woicki: Zaakceptowałem decyzję trenera

Paweł Woicki: Zaakceptowałem decyzję trenera

fot. archiwum

- Zaakceptowałem decyzję trenera. Większych przeżyć nie było, do wyjazdu na Olimpiadę jeszcze długa droga, także wiele może się zmienić. To nie jest zamknięty skład, zawsze może się coś wydarzyć - mówił po meczu w Poznaniu Paweł Woicki.

Dzisiejsze spotkanie praktycznie niczym się nie różniło od tych poprzednich, natomiast zdecydowanie większy ciężar z was zszedł. Otrzymałeś nominację do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. Powiedz jak przeżyłeś tę chwilę.

 

Paweł Woicki : Zaakceptowałem decyzję trenera. Większych przeżyć nie było, do wyjazdu na Olimpiadę jeszcze długa droga, także wiele może się zmienić. To nie jest zamknięty skład, zawsze może się coś wydarzyć, zawsze trener może coś zmienić, także decyzje zaakceptowaliśmy i musimy dalej potwierdzać to, że zasługujemy żeby pojechać na Olimpiadę. 

W tym roku weszliście do tej kadry [Paweł Woicki i Marcin Wika – przyp. red.] i od razu przebojem zdobyliście dwa miejsca w reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie. Czy z Twojej perspektywy to jest właśnie ten moment, bo rzadko się zdarza, aby w tym samym roku pojawił się temat IO i udział w nich młodych zawodników.

 

Napewno w kadrze "A" jesteśmy z Marcinem Wiką nowicjuszami, ale doświadczenie z drugiej reprezentacji procentuje. Nie ma co się oszukiwać, cały czas trenowaliśmy po dwanaście miesięcy w roku, nie mieliśmy przerwy. Zaliczyliśmy dwie Uniwersjady, także, mimo że jesteśmy młodzi to zebraliśmy już niezłe doświadczenie. Jest dużo szans grania w Lidze Światowej, może z nie najlepszymi przeciwnikami, ale każde przetarcie, każdy występ przy takiej publiczności jak polska, na dalekich wyjazdach bardzo dużo daje i mam nadzieje, że będzie procentowało później w reprezentacji i w klubie.

 

Trener Lozano wykorzystuje bardzo wiele podwójnych zmian, praktycznie w każdym meczu. Czy według Ciebie jest to normalne, aby sam zawodnik, jako rozgrywający nie dostał czasem prawa grania indywidualnie w pojedynczej zmianie – rozgrywający kontra rozgrywający?

 

Ja się bardzo cieszę, że dostaję szansę grania na podwójnej zmianie. Paweł Zagumny jest liderem tej reprezentacji i bycie drugim rozgrywającym jest wielkim zaszczytem, można się bardzo wiele od niego nauczyć. Czasami są takie mecze, które przesiedzi się całe na ławce rezerwowych, ale to nie jest żaden problem. Są treningi, na których można dużo rzeczy nauczyć się indywidualnie. Każdy chce wygrać, wchodząc na boisko na zagrywkę chcę pomóc tej drużynie, chcę wystawić piłkę sytuacyjną i to mnie satysfakcjonuje. Napewno trzeba się przestawić z takiego grania klubowego, gdzie na zawodniku ciąży pewna odpowiedzialność, na rolę rezerwowego, który chce pomóc.

źródło: Polsat Sport, przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved