Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Na kilka godzin przed finałem

LE: Na kilka godzin przed finałem

Dziś cztery najlepsze drużyny Ligi Europejskiej rozpoczną walkę w Final Four. Areną zmagań będzie turecka miejscowość Bursa. Faworytami wydają się być ekipy Niemiec i Holandii. Holendrzy w rundzie zasadniczej odnieśli 12, zaś Niemcy 10 zwycięstw.

W pierwszym meczu półfinałowym spotkają się reprezentacje Niemiec i Słowacji. W drugim półfinale spotkają się reprezentacja gospodarzy, Turcja oraz Holandia. Choć „Oranje” wydaja się być faworytami spotkania, nie można zapominać, że Turcy będą grać przy swojej publiczności, a nie od dziś wiadomo, że własne ściany pomagają.

Bardzo zadowolony z awansu do Final Four jest, Bernd Werschek, który poprowadzi reprezentację Niemiec w turnieju finałowym. Podkreśla jednak, że nie sam wynik jest najważniejszy. Mamy bardzo młody zespół, w którym zawodnicy ciągle walczą o miejsca na Igrzyska. W poniedziałek będę musiał podać ostateczną kadrę. Niemiecki trener wierzy jednak w dobrą postawę swojego zespołu. Jestem pewny, że moi zawodnicy zrobią wszystko, żeby zagrać jak najlepiej potrafią. Tego problemu nie maja trenerzy pozostałych drużyn. Dla nich najważniejszym celem tego sezonu jest właśnie finał Ligi Europejskiej. Peter Blangé, trener Holendrów, zaznaczył, że pomimo iż w rundzie zasadniczej jego drużyna spisywała się znakomicie, rozgrywki rozpoczynają się od nowa. Turcja będzie ciężkim przeciwnikiem, w szczególności przed swoją publicznością – przyznał. Drużyna gospodarzy ma jednak bardzo młody zespół, któremu ciągle brakuje doświadczenia. Jednakże ich trener, Fausto Polidori, wierzy, że drużyna pokaże się z dobre strony. Chcemy skorzystać z okazji i zwyciężyć – dodał. Najodważniej wypowiada się trener Słowaków, Emanuele Zanini, który widzi szanse swojej drużyny w tym turnieju. Gra w Final Four to dla nas bardzo ważny krok. Rundę zasadniczą zagraliśmy bardzo dobrze, ale teraz musimy zaprezentować się jeszcze lepiej. Niemcy mają bardzo dobry, ale także bardzo młody zespół. Postaramy się to wykorzystać i zwyciężyć.Plan rozgrywek Final Four Ligi Europejskiej – Bursa (Turcja):

Sobota:

17.00 Słowacja – Niemcy

19.30 Holandia – Turcja

Niedziela:

16.00 Mecz o brązowy medal

18.30 Mecz o złoty medal

Zobacz również:

Wyniki i tabela turnieju finałowego Ligi Europejskiej

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved