Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > José Roberto Guimarães odkrył karty

José Roberto Guimarães odkrył karty

Szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Brazylii, José Roberto Guimarães, odkrył olimpijskie karty. Zaskoczenia w personaliach nie było. Do Pekinu pojadą wszystkie te zawodniczki, które wywalczyły niedawno w Yokohamie siódmy złoty medal World Grand Prix dla Brazylii.

Mimo że skład osobowy kadry, podany przez trenera José Roberto Guimarãesa nie jest zaskoczeniem, nieco poruszenia spowodował komentarz brazylijskiego szkoleniowca, w którym krótko przedstawił on swoje oczekiwania, oraz zadania specjalne, jakie przewiduje dla niektórych swoich zawodniczek.

Podstawową atakującą Brazylijek, zgodnie z oczekiwaniami jest Sheilla. José Roberto Guimarães nie zabiera do Pekinu drugiej zawodniczki specjalizującej się tylko w ataku. W razie konieczności podstawową atakującą wspierać będzie Mari, która w Atenach grała jako atakująca. Ostatnio jednak trener przestawił ją na pozycję przyjmującej, co przynosi do tej pory wspaniałe wyniki (Mari została wybrana MVP tegorocznego turnieju finałowego World Grand Prix). W Pekinie Mari zagra jako podstawowa przyjmująca, a w razie potrzeby – atakująca.Prawdziwym „siatkarskim omnibusem” będzie w pekińskich igrzyskach Valeskinha. Ta znakomita zawodniczka ma grać na pozycji środkowej bloku. Przewidziana jest także jako wspomagająca grę zawodniczek na przyjęciu. Brazylijski trener jej powierzył także zadanie zastępstwa w razie potrzeby, podstawowej libero reprezentacji Brazylii, Fabi.

Brazylijki na igrzyska w Pekinie

Fofão (rozgrywająca)
Carol Albuquerque (rozgrywająca)
Sheilla (atakująca)
Mari (przyjmująca/atakująca)
Paula Pequeno (przyjmująca)
Sassá (przyjmująca)
Jaqueline (przyjmująca)
Thaisa (środkowa bloku)
Walewska (środkowa bloku)
Fabiana (środkowa bloku)
Valeskinha (środkowa bloku/przyjmująca/libero)
Fabi (líbero)

W poniedziałek, 21 lipca, Brazylijska kadra kobiet spotyka się na ostatnim przed wyjazdem do Pekinu zgrupowaniu, w Brazylijskim Centrum Rozwoju Siatkówki „Aryzao”, w Saquarema (Rio de Janeiro).

Brazylijki w Pekinie zagrają w grupie B, z Włoszkami, Serbkami, Rosjankami, Kazaszkami i Algierkami.

Zobacz również:

Harmonogram rywalizacji w grupie B turnieju olimpijskiego w Pekinie

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved