Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Brąz na plaży w Porębie

Brąz na plaży w Porębie

Duży sukces odniosły siatkarki AZS UMCS TPS. Zawodniczki trenera Jacka Rutkowskiego wystartowały w mistrzostwach Polski juniorek w siatkówce plażowej, a Kinga Kołosińska wywalczyła brązowy medal.

Ile drużyn z naszego regionu wystąpiło w finałach?

Jacek Rutkowski: W Porębie koło Zawiercia, bo tam rozegrano mistrzostwa, zagrały trzy ekipy z Lubelszczyzny. Jeden „łamany”, bo medalistka Kinga Kołosińska zagrała z Zuzanną Kaczkowską (Budowlani Łódź). Drugi zespół AZS UMCS TPS w składzie Katarzyna Sidor i Anna Banaszak oraz drużyna Szóstki Biłgoraj, w której wystąpiły Joanna Beda i Joanna Paluch. Obie te drużyny zostały sklasyfikowane na miejscach 13-16.Mogło być lepiej?

Zawsze może być. Niestety, w półfinale nasze medalistki trafiły na późniejsze mistrzynie Polski Monikę Brzostek i Weronikę Kurek z UKS 179 Łódź. Cieszy jednak to, że wykazały się dużą odpornością psychiczną, bo w eliminacjach trzy spotkania rozstrzygnęły na swoją korzyść w tie-breaku, podobnie jak mecz o trzecie miejsce.

Wasz klub od lat słynie z organizacji wielu bardzo ciekawych imprez dla młodzieży.

To prawda. Przeprowadzamy wiele zawodów, a taką sztandarową imprezą jest dla nas Międzynarodowy Festiwal Siatkówki i Minisiatkówki, który właśnie niedawno się odbył. Była to już 14. edycja tych zawodów. Wystartowało w nich 850 dzieci z całego kraju. Dodam od razu, że nie byłoby tego festiwalu bez wypróbowanych przyjaciół, którzy poświęcają swój czas i nas wspomagają, fundując nagrody. Korzystając z okazji chciałbym podziękować takim firmom jak: Multilotek, McDonald’s, Neptun, Stella, Radbud, Pepsi, Nałęczowska, Decathlon, Elmax, Odra.

Takie turnieje to kuźnia talentów…

Trudno się z tym nie zgodzić. Przecież na festiwalu zaczynały karierę takie zawodniczki jak późniejsza reprezentantka Polski seniorek Iza Żebrowska, występująca aktualnie w Winiarach Kalisz, Kinga Zielińska z Pałacu Bydgoszcz czy wreszcie jej imienniczka Kołosińska, medalistka ostatnich mistrzostw Polski, która zajęła czwarte miejsce na ME do lat 17.

Jakie plany na przyszłość?

Za tydzień zespół AZS UMCS TPS wystartuje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w siatkówce plażowej, która odbędzie się w Kamieniu Krajeńskim. Zagrają tam Justyna Tomala i Agata Bartłomiejczyk. Jeśli chodzi o siatkówkę halową, to mamy zamiar w tym sezonie awansować do II ligi.

Rozmawiał Wiesław Pawłat – Gazeta Wyborcza Lublin

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved