Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > TPS Rumia zastąpi MKS Andrychów w I lidze

TPS Rumia zastąpi MKS Andrychów w I lidze

Siatkarki MKS Andrychów, które wywalczyły awans do I ligi, nie cieszyły się długo z awansu. Klubu nie stać na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. MKS zostanie zastąpiony w rozgrywkach pierwszoligowych przez TPS Rumia.

Siatkarki TPS Rumia przegrały walkę o I ligę w barażach – lepsza okazała się drużyna Budowlanych Łódź. Jednak zarówno skład, który był przygotowywany na walkę o awans, jak i kwestie organizacyjne sprawiły, że klub nie ustawał w staraniach o grę w wyższej klasie rozgrywkowej.

Okazja nadarzyła się, gdy beniaminek z Andrychowa zapowiedział, że nie stać go na grę w I lidze. – Mam nadzieję, że wszystkie potrzebne dokumenty pomiędzy PZPS i klubami zostały podpisane i przesłane do Warszawy. Od przyszłego sezonu zagramy w I lidze, a MKS Andrychów zajmie nasze miejsce w II lidze – poinformował Strefę Siatkówki prezes TPS Rumia, Jerzy Skrobecki.Gra w wyższej klasie rozgrywkowej z pewnością postawiła działaczy w nowej sytuacji. – Zdajemy sobie sprawę, że drużyna wymaga wzmocnień. Mamy już doświadczenia z grą w I lidze. Zmieniała się ilość drużyn i poziom. Teraz drużyn jest mniej, a dodatkowo system rozgrywek trudniejszy. By utrzymać się nie wystarczy już tylko wygrać pierwszej rundy play-off. Dlatego też poszukujemy zawodniczek, które mogą wzmocnić zespół. Mam nadzieję, że na rynku transferowym jest jeszcze kilka wartościowych dziewcząt, które będą chciały u nas grać – stwierdził Jerzy Skrobecki.

Przypomnijmy, że wcześniej z rozgrywek I ligi kobiet wycofała swoją drużynę Skra Bełchatów. W jej miejsce grać będzie MOSiR Mysłowice. W rozgrywkach I ligi nie wystąpi również spadkowicz z LSK, Centrostal Bydgoszcz. Bydgoszczanki zamienił się miejscami z AZS AWF Poznań, którego nie było stać na grę w ekstraklasie.

Skład I ligi kobiet w sezonie 2008/2009

AZS AWF Poznań
Wisła Kraków
Sokół Chorzów
Piast Szczecin
Budowlani Toruń
AZS KSZO Ostrowiec Św.
Chemik Police
Budowlani Łódź
MOSiR Mysłowice
TPS Rumia
SMS Sosnowiec

W sezonie 2008/2009 pierwsze cztery drużyny po rundzie zasadniczej będą walczyć systemem play-off o awans do PlusLigi Kobiet. Do ekstraklasy podobnie jak w poprzednim sezonie awansuje zwycięzca ligi, druga drużyna zagra baraż z 9. zespołem PlusLigi kobiet. Drużyny z miejsc 6-10 (bez SMS Sosnowiec) walczyć będą o utrzymanie. Zespoły, który przegra pierwszą rundę play-down spadają bezpośrednio do II ligi. Zwycięzców czeka jeszcze baraż z zespołami z miejsc 3. i 4. turnieju finałowego II ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved