Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryszard Bosek: Mljakow ma duże możliwości

Ryszard Bosek: Mljakow ma duże możliwości

Dwa dni temu informowaliśmy, że bułgarski atakujący Smilen Mljakov przechodzi do AZS-u Częstochowa. - Ten transfer jest już przesądzony - przyznaje dyrektor sportowy klubu Ryszard Bosek. - W Częstochowie dostanie swoją szansę.

Działacze częstochowskiego klubu przyjęli taktykę całkowitego milczenia – prezes i wiceprezes unikają dziennikarzy. Na oficjalnej internetowej stronie także nie można przeczytać niczego ciekawego o tym, co dzieje się w klubie. A że dzieje się źle, wiadomo od dłuższego czasu.

Ostatnio jedynym, który publicznie chciał wypowiadać się o sytuacji AZS-u był dyrektor sportowy klubu Ryszard Bosek. Zapowiadał zatrudnienie kilku siatkarzy, ale nie chciał ujawniać nazwisk. Minęło sporo czasu i kibice znów się niecierpliwią, bo nie ma informacji o zakontraktowaniu przez AZS jakichkolwiek nowych graczy. Ostatnio na stronie internetowej mistrza Włoch – Itas Diatec Trentino pojawiła się jednak informacja, że wśród odchodzących z klubu jest m.in. bułgarski atakujący Smilen Mljakov, a jego nowym miejscem pracy ma być AZS Częstochowa. Bosek potwierdza tę informację. Dementuje jednocześnie plotkę, że AZS przegrał rywalizację o tego zawodnika z klubem z ligi tureckiej.Bułgar w ostatnich sezonach w Trentino spełniał rolę zmiennika dla swojego rodaka Vladimira Nikolova. Grał niewiele. Zdobył w sumie 33 punkty. Wykonał 55 ataków przy niezłej, bo 50-procentowej skuteczności. Ze statystyk wynika, że wchodził głównie na krótkie zmiany pod siatkę, bo zagrywał tylko 22 razy. Ma 200 cm wzrostu i 27 lat. Według plotek w Częstochowie mieliby grać także Przemysław Michalczyk i Marcin Nowak. Przyjście tego drugiego jest jednak mało prawdopodobne.

Tadeusz Iwanicki: Gdzie będzie grał Bułgar Smilen Mljakov, czy to prawda, że AZS się o niego starał, ale ten wybrał ligę turecką?

Ryszard Bosek: – W AZS-ie Częstochowa. Jest już przesądzone, że będzie u nas. Nie mówiliśmy o tym wcześniej, bo nie byliśmy pewni, czy będziemy w stanie za niego zapłacić. Dziś wiemy, że tak, więc możemy potwierdzić jego transfer.

Mljakov był w Trentino żelaznym rezerwowym, co może Pan powiedzieć o tym zawodniku?

Był rezerwowym, bo ten, co grał w szóstce, grał bardzo dobrze. Wiem, że gdy Mljakov dostawał szansę, to ją wykorzystywał. Mamy o nim bardzo dobre opinie od Michała Winiarskiego i Kuby Bednaruka, którzy byli z nim w Trentino. No i z banku, bo nie kosztował nas dużo. W reprezentacji Bułgarii nie grał z różnych powodów, ale ten zawodnik ma duże możliwości. W Częstochowie dostanie swoją szansę i jeżeli ją wykorzysta, będziemy z niego mieć pociechę.

Potwierdzi Pan również przyjście przyjmującego zagrywkę Przemysława Michalczyka?

Na razie jeszcze nie, ale powiem że jeśli będziemy mieli wszystko zamknięte finansowo, to będzie u nas grał. Mówiłem o tym wcześniej i powiem jeszcze raz. Klub nie może się narażać i podpisywać kontraktów, nie mając na nie pokrycia.

A Marcin Nowak, czy nim również jesteście zainteresowani?

My szukamy zawodników, którzy są w zasięgu naszych możliwości finansowych, a Marcin Nowak to gracz bardzo drogi. Poza tym my już mamy środkowych.

Czy w przypadku gdyby do kadry dołączył Michalczyk, będziecie jeszcze szukać kogoś na pozycję przyjmującego zagrywkę?

Mamy już w kadrze przyjmujących. Gradowski jest w AZS-ie drugi sezon i też powinien grać. Ale przyznaję, że tę pozycję musimy jeszcze uzupełnić.

Rozmawiał Tadeusz Iwanicki – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved