Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Niepewny los Gedanii

Niepewny los Gedanii

fot. archiwum

"Nasze drogi z Energą rozeszły się definitywnie. Szukamy nowego sponsora, zrobimy wszystko, żeby wystartować w nowym sezonie" - mówi prezes zespołu siatkarek Gedanii Zdzisław Stankiewicz.

Energa była sponsorem Gedanii od 2003 r. – Dziękuję firmie Energa za lata współpracy, wiele razem osiągnęliśmy – podkreśla Stankiewicz . – Staliśmy się w tym czasie najlepszym ośrodkiem młodzieżowym w Polsce, zbudowaliśmy solidną drużynę ligową. Niestety nie wszystkim zależy na tym, aby w Gdańsku była mocna drużyna żeńskiej siatkówki – wyznaje prezes klubu.

 

Nie jest tajemnicą, że główną przyczyną zerwania współpracy przez Energę (a właściwie pretekstem do jej zerwania) było zamieszanie wokół terenów klubowych przy ul. Kościuszki. W 2005 r. ich właścicielem zostało stowarzyszenie Gedania i już po przekształceniu się w spółkę, chce zbudować w tym miejscu kompleks sportowy. Zgody na tę inwestycję nie chce dać miasto, które uważa, że cała operacja przekształcenia w spółkę i przejęcia terenów była niezgodna z prawem i wiązała się z wyprowadzeniem przez Gedanię SA dużego majątku. Sprawą zajmie się prokuratura. 

Czarny scenariusz, czyli wycofanie pierwszego zespołu z ekstraklasy, jest możliwy. Na pewno kontynuować będziemy pracę z młodzieżą, co dalej z zespołem seniorek, rozstrzygnie się w najbliższym czasie – wyjaśnia Stankiewicz.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved