Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Zmiany w drużynach rywali Skry

LM: Zmiany w drużynach rywali Skry

PGE Skra Bełchatów w najbliższym sezonie w Lidze Mistrzów zagra z Panathinaikosem Ateny, Iskrą Odincowo i VfB Friedrichshafen. We wszystkich zespołach zaszły zmiany w składzie, najpoważniejsze w klubie greckim.

Z Panathinaikosem Mistrzowie Polski zmierzyli się również w Lidze Mistrzów w tym roku. Wtedy Grecy w rundzie eliminacyjnej zajęli pierwsze miejsce w grupie, Polacy drugie. Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie bełchatowianom będzie łatwiej pokonać rywala. Z ekipy Panathinaikosu odeszli najlepsi zawodnicy. Do swojego kraju wrócili Brazylijczycy Marcelinho i Roberto Minuzzi. Ich rodak – Dante Amaral – podpisał kontrakt z Dynamem Moskwa. Klub opuścił również trener Mauro Berruto, który w nadchodzącym sezonie będzie pracował w I lidze we Włoszech.

Panathinaikos pozyskał oczywiście nowych zawodników. Z Maceraty do Aten przeniósł się francuski przyjmujący Renaud Herpe. Podobno z belgijskim rozgrywającym Frankiem Depestele toczą się rozmowy. Nowym trenerem śródziemnomorskiego klubu został Alexandros Leonis.Natomiast drugi przeciwnik Skry – Iskra Odincowo – wzmocnił swoją drużynę. Kontrakty podpisali reprezentanci Rosji: Andriej Jegorczew oraz Jewgienij Matkowski.

Mniej znani siatkarze zdecydowali się na grę w Niemczech w VfB Friedrichshafen. Zespół ten opuścił atakujący Christian Pampel (przeniósł się do Rosji). Nie wiadomo jeszcze, czy w klubie zostanie trener Stelian Moculescu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved