Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Do niedzieli w Szczyrku, potem Moskwa, Belgrad i… Pekin

Do niedzieli w Szczyrku, potem Moskwa, Belgrad i… Pekin

Do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostały już tylko trzy tygodnie. Polskie siatkarki przygotowują się w Szczyrku, gdzie mają optymalne warunki do treningów. Kalendarz kadry jest bardzo napięty.

Do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostały już tylko trzy tygodnie. Polskie siatkarki przygotowują się w Szczyrku, gdzie mają optymalne warunki do treningów. – Forma jest dobra, wszystko jest w porządku i optymistycznie na to wszystko patrzę – zapewnia Małgorzata Glinka. – Cieszę się, że to już za trzy tygodnie. Póki co teraz pracujemy nad zgraniem drużyny, grą w szóstkach, taktyką oraz staramy się wyeliminować głupie błędy.

Szerokim echem odbiło się niedawne nieporozumienie, po którym trener Marco Bonitta zdecydował wyrzucić ze zgrupowania trzy zawodniczki. Czy teraz podopieczne włoskiego szkoleniowca zwracają szczególną uwagę na pory posiłków? – Nie popadajmy w paranoję – mówi Katarzyna Skowrońska. – Zdarzyła się taka sytuacja i teraz trzeba o niej zapomnieć. Na początku nie było mi z tym łatwo ani przyjemnie, do dzisiaj to pamiętam, ale żyjemy normalnie. Gdybym tak podchodziła do tego, to już bym umarła ze stresu, czy wolno mi oddychać czy też odezwać się. Ja po prostu chce być sobą.Co jednak stanie się, gdy coś “wybuchnie” w Pekinie? – Ja bym stawiała na rozmowę. Wiadomo, każdy jest nerwowy, każdy wybuchnie w pewnym momencie i wtedy jest ważne, by trzymać nerwy na wodzy – radzi Anna Barańska. – Jeżeli już coś będzie, coś zaiskrzy, to trzeba postawić na rozmowę Poza tym my mamy większa siłę przebicia, jest nas dwanaście, trener jest tylko i wyłącznie jeden. Jeżeli byłaby taka sytuacja i coś nam nie będzie się podobać, to po prostu zagramy dla siebie. Gramy dla siebie, dla kibiców, dla swoich najbliższych.

Milena Rosner wciąż walczy o dwunastkę, chociaż niektórzy uważają, że jej wyjazd jest pewny. – Znam swoją wartość, wiem na co mnie stać a ostateczną decyzję podejmie trener. Wierzę, że będzie ona słuszna. Takie jest życie, ktoś pojedzie, a ktoś odpadnie – mówi zawodniczka. – Na treningach trener jeszcze manewruje składami, zmienia, wymienia, robi różne cuda i ciężko powiedzieć, czy ma już tą dwunastkę w głowie, czy jeszcze nie – kończy zawodniczka.

Do pierwszego meczu zostały 22 dni. Polskie siatkarki przepracują je bardzo intensywnie. – Do końca tego tygodnia pracujemy w Szczyrku, wyjeżdżamy stad w niedzielę późnym popołudniem. W poniedziałek 21 lipca o 16 drużyna wylatuje z Warszawy na wspólne treningi i sparingi z reprezentacją Rosji w Moskwie – mówi menadżer kadry siatkarek, Wojciech Czayka. – Tam spędzimy trzy dni i wieczorem 24. lipca wrócimy do Warszawy. To będą spotkania bez sędziów, bez widowni. To będą trzy dni wspólnych treningów i prawdopodobnie każdego dnia zostaną rozegrane jeden lub dwa sparingi, lub jeden dłuższy składający się z czterech lub pięciu setów.

25 lipca jesteśmy umówieni na odbiór wyposażenia przygotowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Dzień później wylatujemy do Belgradu, gdzie będziemy wspólnie trenować z reprezentacjami Serbii i Rosji oraz rozegramy z nimi kilka sparingów. To będzie trwało również trzy dni – informuje Wojciech Czayka. – Wracamy 30 lipca wieczorem, dzień później przewidujemy typowo siatkarski trening w hali na Ursynowie. 1 sierpnia mam poranną siłownię po czym zaplanowane ślubowanie olimpijskie. 2 sierpnia o godzinie 14:25 odlatujemy do Pekinu.

Nie wszystkim sportowcom będzie dane uczestniczyć w ceremonii otwarcia Igrzysk. Wszystko wskazuje na to, że polskich siatkarek jednak tam nie zabraknie. – Z tego co wiem, to miejsce w którym będziemy mieszkali jest blisko obiektu, na którym będzie ceremonia otwarcia. Jeśli nie będzie przeciwwskazań czasowych i nie rozbije nam to przygotowań do meczu, który rozegramy następnego dnia, to weźmiemy udział w tej ceremonii – twierdzi Czayka.

Wypowiedzi zebrał Tomasz Kowalczyk – Program I Polskiego Radia

źródło: Polskie Radio

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved