Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Czterech z Resovii w Pekinie

Czterech z Resovii w Pekinie

Historia się powtarza - Asseco Resovia Rzeszów ponownie będzie miała czterech olimpijczyków: Pawła Woickiego, Marcina Wikę, Krzysztofa Gierczyńskiego i Krzysztofa Ignaczaka. Tak samo było w 1972 roku w Monachium.

Wtedy grali Marek Karbarz, Stanisław Gościniak, Jan Such i Bronisław Bebel. Cieszę się, że do naszego klubu wracają czasy z pierwszej połowy lat siedemdziesiątych – mówi Marek Karbarz. – Turniej olimpijski jest wyjątkowy, nie można go porównać z żadnym innym. Występ w igrzyskach trzeba po prostu przeżyć. Całej atmosfery nie da się opisać. Przy całej klasie naszych zawodników pamiętamy też, że duży udział w ich szkoleniu i kształtowaniu miał częstochowski klub i tutaj duży ukłon w stronę trenera Radosława Panasa. Nie chcemy niczego, na co nie zasłużyliśmy, sobie przypisywać. Radosław Panas miał w poprzednim sezonie świetny zespół. Zawodnicy swoją grą zwrócili uwagę sztabu szkoleniowego PZPS. Następnie do ostatniej chwili, ostatniego treningu walczyli o miejsce w reprezentacji. To oni swoją postawą udowadniali trenerowi Lozano przydatność w reprezentacji.

Marek Karbarz podkreślił nietypowy styl gry Pawła Woickiego: Wielu rozgrywających podbija piłkę podobnie, robi to samo – powiedział. – Paweł Woicki ma czasem ten błysk, który odróżnia go zdecydowanie od wielu wyrobników występujących na tej pozycji. On po prostu zaskakuje rywala. Życzę naszej drużynie, żeby awansowała do czwórki, a dalej niech się dzieje wola nieba.Mistrz olimpijski i świata dodał, że Polskę w turnieju stać na dużo i na mało zarazem. Jestem przekonany, że przeważy to pierwsze – powiedział. – Martwiły w ostatnim czasie porażki z zespołami, które zajmują dalekie miejsca w rankingu. Te zespoły powinniśmy ogrywać, nawet występując w rezerwowym składzie. Wierzę, że już od najbliższego meczu z Egiptem do zespołu wstąpi duch walki i będzie jemu towarzyszył do końca igrzysk.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved