Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Znamy skład siatkarzy na igrzyska

Znamy skład siatkarzy na igrzyska

Sztab szkoleniowy Reprezentacji Polski Mężczyzn w Piłce Siatkowej zdecydował, jaka dwunastka siatkarzy będzie reprezentować nasz kraj podczas finału Ligi Światowej oraz na Igrzyskach XXIX Olimpiady w Pekinie.

Skończyły się rozważania kibiców, skończyła się niepewność zawodników. Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski podał dwunastkę, która pojedzie do Pekinu. Zmiennikiem Pawła Zagumnego na rozegraniu będzie Paweł Woicki – w Polsce zostanie Łukasz Żygadło. Rozstrzygnięto również dylemat dotyczący libero. Na igrzyska pojedzie Krzysztof Ignaczak, który wygrał rywalizację z Piotrem Gackiem.

Wśród przyjmujących, jest Krzysztof Gierczyński a Piotr Gruszka pojedzie jako drugi atakujący. Trzecim środkowym będzie Marcin Możdżonek, który pokazał się w ostatnich spotkaniach z lepszej strony niż Wojciech Grzyb.W kadrze olimpijskiej zabrakło miejsca dla Michała Bąkiewicza i Bartosza Kurka. Bąkiewicz dostał jednak od trenera Lozano możliwość pokazania się jeszcze przed polską publicznością w dwóch meczach Ligi Światowej przeciwko Egiptowi. W tych meczach zagra drużyna prawie identyczna jak ta, ktora pojedzie na igrzyska. Jedynie za odczuwającego bóle w kręgosłupie Sebastiana Świderskiego, zagra właśnie Michał Bąkiewicz.

Polska reprezentacja siatkarzy na Igrzyska Olimpijskie:

rozgrywający:
Paweł Zagumny,
Paweł Woicki.

środkowi:
Daniel Pliński,
Łukasz Kadziewicz,
Marcin Możdżonek

atakujący:
Piotr Gruszka,
Mariusz Wlazły

przyjmujący:
Sebastian Świderski,
Marcin Wika,
Krzysztof Gierczyński,
Michał Winiarski

libero:
Krzysztof Ignaczak

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved