Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Shelda Bede i Ana Paula Connelly rezerwowymi w Pekinie

Shelda Bede i Ana Paula Connelly rezerwowymi w Pekinie

Walka brazylijskich duetów żeńskich o dwa miejsca w olimpijskim turnieju plażówki zakończyła się zgodnie z oczekiwaniami. Wczoraj Brazylijska Konfederacja Siatkówki podała nazwiska siatkarek rezerwowych.

Prawo reprezentowania Brazylii w olimpijskim turnieju siatkówki plażowej, wywalczyły dwa najlepsze w ostatnich latach zespoły z tego kraju: Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca oraz Renata Ribeiro i Talita Antunes. Obydwie pary wskazywane są jako kandydatki do medali, zaś zespół Juliana/Larissa należy do wąskiego grona faworytek turnieju w Pekinie.

Zgodnie z przepisami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, federacje reprezentowane na igrzyskach zobowiązane są do podania nazwisk zawodniczek rezerwowych, które zagrają w igrzyskach wyłącznie w przypadku doznania przed turniejem kontuzji przez którąś z podstawowych zawodniczek drużyn, jakie wywalczyły prawo gry w Pekinie.Dla swoich dwóch zakwalifikowanych do turnieju olimpijskiego teamów, federacja brazylijska zobowiązana była do podania nazwisk dwóch zawodniczek rezerwowych. Ciekawostką jest to, że nie ma wymogu podawania zawodniczek rezerwowych przyporządkowanych do poszczególnych zespołów, ale do pozycji zajmowanej przez zawodniczkę na boisku (atakująca/blokująca i przyjmująca/broniąca).

Brazylijczycy postanowili w roli rezerwowych zgłosić dwie bardzo doświadczone, od wielu lat zaliczane do światowej czołówki zawodniczki – Sheldę Bede i Anę Paulę Connelly. Pierwsza z nich jest oficjalnie rezerwową dla Larissy i Renaty, druga zaś – dla Juliany i Tality.

Przypomnijmy, że grająca w parze z Larissą, Juliana Felisberta Silva, doznała ponad miesiąc temu poważnej kontuzji kolana, i jest obecnie w okresie intensywnej rehabilitacji. Mimo sporych szans na to, że zdoła wykurować się do początku olimpijskiego turnieju, istnieje też możliwość, że niestety nie zagra w Pekinie. Gdyby do tego doszło, to jej partnerka – Larissa – grałaby wtedy w turnieju olimpijskim z zastępczynią Juliany, czyli z Aną Paulą Connelly.

Dla dwóch brazylijskich duetów męskich, federacja nie podała jeszcze zawodników rezerwowych.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved