Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ostatnia prosta

Ostatnia prosta

Kadra siatkarek nareszcie trenuje w komplecie. Do drużyny dołączyły już reprezentantki, którym Marco Bonitta dał odpocząć po Grand Prix: Milena Rosner, Agnieszka Bednarek, Anna Barańska, Katarzyna Skorupa i Katarzyna Gajgał.

We wtorkowe popołudnie reprezentantki dostały trochę wolnego, ale od tamtej pory skończył się okres „taryfy ulgowej”. Aż do końca zgrupowania, czyli do 20 lipca, kadra będzie trenować dwa razy dziennie, do tego dojdzie jeszcze „wycisk” na siłowni. Baza treningowa w Szczyrku spisuje się w roli ośrodka przygotowawczego bardzo dobrze.

Na 20 lipca włoski trener ustalił datę ogłoszenia ścisłej kadry olimpijskiej – do tej pory udział w przygotowaniach wezmą wszystkie siatkarki obecne w Szczyrku. Kto pojedzie do domu? Trener Bonitta tylko się uśmiecha, a zawodniczki bezradnie rozkładają ręce. – To pytanie, na które każdy chciałby poznać odpowiedź – mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata.Kalendarz podopiecznych Marco Bonitty jest bardzo napięty. Zaledwie dwa dni po powrocie ze Szczyrku kadra wylatuje do Moskwy, gdzie w dniach 22-24 lipca rozegra ze „Sborną” trzy mecze towarzyskie. Z Moskwy siatkarki udadzą się znów do Warszawy, by przesiąść się na samolot do Belgradu. Tam 26 lipca planowany jest kolejny sparingowy turniej. Początkowo miały w nim wystąpić cztery reprezentacje, ale Holendrzy we wtorek wysłali wiadomość o swojej rezygnacji. W efekcie zagramy z Serbią i – ponownie – Rosją.

W kadrze bardzo ostrożnie mówi się o ewentualnym sukcesie w Pekinie. Szkoleniowcy i zawodniczki jednoznacznie wskazują na grupowy mecz z Japonią – zwycięstwo w tym starciu dałoby nam wiele nadziei na dalszą grę.

Jaka jest szansa, że limit porażek naszych reprezentantek wyczerpał się już podczas turniejów Grand Prix? Miejmy nadzieję, że duża – szczególnie, że po raz pierwszy od dłuższego czasu naszym „Złotkom” nie towarzyszą żadne kłótnie i kontuzje.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved