Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME w siatkówce plażowej do lat 23

ME w siatkówce plażowej do lat 23

Ledwie opadły emocje związane z rozgrywanym w zeszłym tygodniu finałem NESTEA European Championship, a fanów siatkówki plażowej czeka kolejne wielkie wydarzenie. W dniach 24-27 lipca w portugalskim Espinho odbędą się Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej do lat 23.

Portugalska miejscowość gościła już imprezy siatkarskie, zarówno te rozgrywane na piasku jak i w hali. Tegoroczne mistrzostwa powinny być więc również świetnie przygotowaną imprezą. W zawodach wystartują 24 duety żeńskie i męskie. Cześć z nich mimo młodego wieku ma już na swoim koncie sukcesy w imprezach siatkarskich.

Wśród kobiet w zawodach wystąpią siatkarki z 18 krajów, w tym broniące tytułu z zeszłego roku Frederike Fischer i Jana Köhler. Duet ten nie zagra jednak razem. Zawodniczki mają teraz nowe partnerki – Julię Grossner oraz Julię Sude. Na piasku pojawią się również srebrne medalistki, Czeski – Jana Goliasova i Eva Weissova oraz zdobywczynie brązu, Holenderki – Kim Renkema i Margo Wilkens. Układ w rankingu europejskim sprawił, że Niemcy, Czechy, Francja, Polska, Austria oraz gospodarz – Portugalia mogą w turnieju żeńskim wystawić po dwie pary.Wśród mężczyzn na piasku walczyć będą reprezentanci 21 krajów, w tym Andory czy San Marino. Możliwa jest powtórka z zeszłego roku, kiedy to w finale spotkali się Fuchs/Kaczmarek z Niemiec oraz Gavira/Marco z Hiszpanii. Czarnym koniem mistrzostw mogą natomiast okazać się Polacy. Duet Grzegorz Fijalek/Mariusz Prudel już nieraz w tym sezonie udowodnił swoją wartość, stając na podium zawodów Swiss Master czy zajmując piąte miejsce podczas ubiegłotygodniowych zawodów w Hamburgu.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved