Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Juniorzy przegrali z Rosjanami

Juniorzy przegrali z Rosjanami

Reprezentacja Polski juniorów przegrała pierwsze spotkanie w międzynarodowym turnieju we Włoszech. Podopieczni trenera Janaszewskiego ulegli Rosjanom 0:3.

Nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu – mówił po meczu Karol Janaszewski, szkoleniowiec naszej kadry. – Jesteśmy po pierwszym obozie przygotowawczym, podczas którego pracowaliśmy dużo nad siłą, co było widać w naszej dzisiejszej grze – dodał trener. – Sporo było nieporozumień, słabo też zagrywaliśmy. Nie mogliśmy odrzucić rywali od siatki, przez co swobodnie mogli grać krótką, a ich rozgrywający skutecznie rozrzucali nasz blok.

Polacy prowadzili zarówno w pierwszym jak i drugim secie. Mimo to nie zdołali wygrać żadnej partii. – W końcówkach przydarzyły nam się proste błędy i w efekcie nie zdołaliśmy utrzymać wypracowanej przewagi – wyjaśnia trener.Polska – Rosja 0:3

(22:25, 26:28, 20:25)

Skład:

Polska: Maciej Krzywiecki, Mateusz Jasiński, Łukasz Wiśniewski, Karol Kłos, Jan Król, Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski (l) oraz Wojciech Kozłowski, Patryk Strzeżek i Łukasz Polański

Jutro „biało – czerwoni” zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii, która wczoraj niespodziewanie ograła Rosjan 3:1. – Nie jest to zespół z juniorskiej czołówki, ale tutaj każdy może wygrać z każdym – mówi o jutrzejszych przeciwnikach trener Janaszewski. – Hiszpanie bardzo dobrze zaprezentowali się wczoraj od strony technicznej. Jest to zespół o słabszych warunkach fizycznych niż Rosjanie, ale mimo to poradzili sobie z nimi świetnie. Odrzucili ich zagrywką od siatki i walczyli do końca.

Z Hiszpanami walczyć będziemy jutro o drugie, premiowane awansem do finału, miejsce w grupie. Zespoły z obu grup, które zajmą trzecie pozycje zagrają ze sobą o piątą lokatę. Przypomnijmy, że w grupie B rywalizują zespoły Włoch, Argentyny i Czech.

Przebywający we Włoszech polscy juniorzy poznali dziś grupowych rywali, z którymi przyjdzie im się zmierzyć na przełomie sierpnia i września podczas mistrzostw Europy. Rozstawieni w grupie I Polacy zagrają z zespołami Rosji, Belgii, Turcji, Niemiec i Włoch. Trener Janaszewski nie ukrywa, że nie trafiliśmy najlepiej, ale podkreśla jednocześnie, że wszystkie te drużyny są w naszym zasięgu.

Patrząc na wyniki tych zespołów w ostatnim roku wydaje mi się, że trafiliśmy do dużo silniejszej grupy. Można więc powiedzieć, że to losowanie nie było dla nas zbyt korzystne – wyjaśnia. – Cała szóstka z naszej grupy była na ME kadetów, trzy drużyny były na mistrzostwach świata w Meksyku. Z drugiej grupy na ME były zaledwie trzy ekipy, a na MŚ tylko jedna. Już to pokazuje, że nie będzie łatwo. Ale wszystkie te drużyny są w naszym zasięgu – dodaje Janaszewski. – Z każdym z zespołów już niejednokrotnie udało nam się wygrać. Poza tym na ME nie ma już łatwych przeciwników, trzeba grać z każdym – kończy szkoleniowiec polskiej kadry.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved