Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Centrostal się wzmocni przed ekstraklasą

Centrostal się wzmocni przed ekstraklasą

fot. archiwum

Bydgoski Centrostal będzie znowu jedynym bydgoskim klubem w ekstraklasie. Po spadku i potem zamianie miejsc z AZS AWF Poznań, siatkarki wróciły do elity.

O medale walczyć nie będziemy, ale naszą grą chcemy dać radość kibicom – zapowiada menedżer drużyny Waldemar Sagan . Budowaliśmy zespół na grę w I lidze. Na tyle mocny, żeby szybko awansować. Aby zagrać w ekstraklasie z zadaniem utrzymania się w niej, trzeba mieć drużynę o podobnej sile. W tym sensie niewiele się zmienia. Mówiąc o utrzymaniu, mam na myśli spokojne zapewnienie sobie tego celu, czyli awans do play-off. Nie ma sensu marzyć o medalach. To jeszcze nie ten czas. Medale – mam nadzieję – to kwestia przyszłego roku. Na ten sezon trzeba się pewnie utrzymać w lidze – to będzie krok do przodu. Poza tym jest w ekstraklasie kilku innych faworytów, np. Muszynianka o możliwościach finansowych całkowicie nieporównywalnych z nami. Proszę zauważyć, że wśród 19 wybranek trenera Marco Bonitty szykujących się do olimpiady nie ma żadnej naszej zawodniczki. To także wyznacza cele, jakie możemy sobie stawiać obecnie.

 

Pieniędzy wystarczy na grę w ekstraklasie? 

Jesteśmy finansowo przygotowani. Drużyna jest na tę miarę przykrojona. Nie szaleliśmy z wydatkami na zawodniczki, a koszty funkcjonowania zespołu w ekstraklasie będą porównywalne z I ligą. Damy sobie radę. Jest z nami Centrostal i miasto. Szukamy kolejnego poważnego sponsora, aby w kolejnym sezonie starać się o powrót do czołowej czwórki.

 

Proszę powiedzieć, czy zamierzacie się jeszcze wzmocnić?

 

Myślimy o wzmocnieniu. Powinny dojść do zespołu jeszcze dwie nowe siatkarki. Potrzebna będzie środkowa i skrzydłowa – umiejąca dobrze przyjmować i grać skutecznie na lewym ataku. Nie będzie to żadna reprezentantka. One grupują się w Muszyniance i Aluprofie. My nie mamy takich możliwości. W grę wchodzą także zawodniczki z zagranicy. Szukamy bowiem także w tym kierunku. Chcę załatwić tę sprawę do 25 lipca, żeby zespół zaczął przygotowania od początku sezonu w pełnym składzie [zaczynają się 28 lipca – przyp. red.]. Poza tym widać także zmianę pokoleniową w Centrostalu. Musi ona jednak następować płynnie. Dlatego mózgiem zespołu będzie doświadczona Monika Smak . Dołączyły do drużyny natomiast młode zawodniczki z I ligi oraz nasze wychowanki.

 

Pan zawsze był zwolennikiem sportowej drogi awansu z niższej ligi do wyższej. Co się stało, że teraz klub zapłacił AZS AWF Poznań za miejsce w ekstraklasie ?

 

Dziesięć lat temu inaczej bym na to spoglądał. Czasy się jednak zmieniły. Dziś będzie, a właściwie jest coraz więcej takich sytuacji, w których kluby upadają. Proszę spojrzeć na ligę koszykarzy. Są kłopoty w ekstraklasie siatkarzy. My nie szukaliśmy sami takiej okazji. Dwa tygodnie przed podpisaniem porozumienia z AZS AZW, otrzymaliśmy propozycję od Poznania. Była skierowana tylko do nas. Uznali widocznie, że jesteśmy zespołem, który zasługuje na powrót. Potem przeważyły już racjonalne przesłanki. Grając w ekstraklasie, łatwiej zdobywać sponsorów. To jest oczywiste.

 

rozmawiał: Wojciech Borakiewicz, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved