Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Turniej o Puchar Bałtyku rozstrzygnięty

Turniej o Puchar Bałtyku rozstrzygnięty

W dniach 5-10.07.2008 na gościnnej ziemi gminy Rewal, na plażach Pobierowa uhonorowanego „Zieloną Flagą" odbył się IX Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej o Puchar Bałtyku w siatkówce plażowej.

Zawody odbywały się równolegle na czterech boiskach. Do zawodów zgłosiło się w sumie 136 par ( junior – 43 pary, juniorka – 32 pary, kadet – 32 pary, kadetka – 29 par) w tym jedna para z Ukrainy w juniorce oraz para z Łotwy w kadecie, które zajęły miejsca 17-24 w swoich kategoriach wiekowych.

Bardzo dobra organizacja turnieju w połączeniu odpowiednią pogodą oraz licznie zgromadzoną publicznością stworzyła wspaniałą i niezapomnianą atmosferą podczas trwania całego Turnieju. Mecze stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte wymagające rozegrania 3 seta.

Jak na mecz finałowy przystało apogeum zostało osiągnięte w ostatnim meczu turnieju juniora, gdzie para Przemysław Jeton/Michał Bernyś – „ASTRA NOWA SÓL” wygrała 2:0 z parą Marek Leźnicki/Damian Wojtasik – kadra PZPS , a ostatni set turnieju zakończył się wynikiem 35:33.

Na zakończenie turnieju 4 najlepsze pary zostały wyróżnione medalami, nagrodami i upominkami, które wręczali: Prezes Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS – Wiesław Radomski; Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej – Janusz Kamiński; Członek Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS – Jerzy Tatarek.

Szczególne wyrazy uznania i podziękowania kierowane były na ręce dyrektora turnieju Wojciecha Klęska oraz organizatorów turnieju.