Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarki Politechniki mocniejsze niż przed rokiem?

Siatkarki Politechniki mocniejsze niż przed rokiem?

Działacze AZS Politechnika Radomska szykują wzmocnienia zespołu siatkarek, który pod koniec lipca rozpocznie przygotowania do sezonu ligowego. Drugoligowe rozgrywki z udziałem radomianek rozpoczną się po wakacjach.

Akademiczki zainaugurują zmagania pod wodzą nowego szkoleniowca Aleksandra Klimczyka, który zastąpił na tym stanowisku Stanisława Pieśniaka. Zmiana na ławce trenerskiej nie jest jedyną roszadą w kadrze radomskich siatkarek. Prawdopodobnie ekipę Politechniki wzmocni także aż pięć nowych zawodniczek. Działacze AZS wraz z nowym szkoleniowcem prowadzą rozmowy z kandydatkami do gry w Radomiu. Mowa o dwóch środkowych bloku: Annie Tracz i Magdalenie Klat. Obie dotychczas reprezentowały barwy wrocławskiej Gwardii, z którą zdołały wywalczyć awans do żeńskiej ekstraklasy.

Według informacji „Gazety” drużynę trenera Klimczyka ma ponadto wzmocnić rozgrywająca Urszula Rzeźnik z BKS Szóstka Biłgoraj, a także atakująca Politechniki Częstochowskiej Anna Kokoszczyk. Być może kadrę akademiczek uzupełni Dominika Walczak, która ma za sobą występy w ŁKS Łódź. Wymienione zawodniczki mają dołączyć do siatkarek pozostających obecnie w składzie uczelnianego zespołu.Szeroka kadra wzmocni rywalizację o miejsce w wyjściowej szóstce. Z tego płyną same profity. Na razie prowadzimy rozmowy z zawodniczkami, ale myślę, że się dogadamy i Radom będzie miał silny zespół – oznajmił nam trener Klimczyk.

Wiceprezes AZS Politechnika Radomska Jacek Sobień podkreśla, że zależy mu na skompletowaniu mocnego zespołu. – Wszystko, co robimy, jest z myślą, żeby było lepiej niż do tej pory. Jeśli chodzi o drużynę siatkarek, to mam nadzieję, że na ligę zbudujemy mocną ekipę – powiedział „Gazecie” działacz AZS.

Zespół rozpocznie przygotowania do rozgrywek ligowych 28 lipca. Po kilku dniach treningów na własnych obiektach drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Dobromierza. W Sudetach radomianki będą trenować od 1 do 10 sierpnia. Następnie ponownie w Radomiu odbędą cykl treningowy, na zakończenie którego wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski.

To będzie pierwszy poważniejszy sprawdzian. Turniej odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia i chcemy tam dobrze wypaść – poinformował trener Klimczyk.

Prawdopodobnie oprócz drugoligowego zespołu działacze AZS zgłoszą do rozgrywek drużynę juniorek, które będą walczyć w lidze wojewódzkiej. Zespół ma się opierać na młodych siatkarkach, których w Politechnice nie brakuje. Trzon zespołu mają stanowić Anna Gnyś, Kinga Sokołowska i Kamila Rosperska, a także młode siatkarki UKS 33 Radom – klubu, z którym działacze AZS zamierzają podjąć daleko idącą współpracę. Opiekę nad juniorkami działacze AZS zamierzają powierzyć Beacie Plutce, która jednocześnie będzie pełnić obowiązki asystentki trenera Klimczyka.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved