Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Bosek: Atrakcyjność bankowa Japonii

Ryszard Bosek: Atrakcyjność bankowa Japonii

fot. archiwum

Siatkarze Japonii zagrają w finale Ligi Światowej w Rio de Janeiro. O przyznaniu im "dzikiej karty" zdecydowała dziś FIVB. Ryszard Bosek uważa, że przy wyborze ważniejsza od atrakcyjności sportowej była atrakcyjność bankowa.

W turnieju finałowym w dniach 23-27 lipca zmierzy się sześć drużyn. Poza naszym grupowym rywalem zapewniony udział już mają: gospodarz, Rosja, USA. Kolejnym uczestnikiem będzie najprawdopodobniej Polska oraz drugi zespół z grupy A, gdzie gra Brazylia.

 

Prezydent FIVB Ruben Acosta powiedział, że wybór Japonii był najlepszą decyzją dla tegorocznych rozgrywek. – Każdego roku decyzja, o tym, komu przyznać „dziką kartę”, jest bardzo trudna, wiele drużyn zasługuje na to miejsce – mówił prezydent Acosta.- Tego roku mamy mało czasu przed finałowym turniejem Ligi Światowej oraz zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi, a jest wiele spraw organizacyjnych, dlatego musieliśmy podjąć szybką decyzję. Japonia gwarantuje bardzo dobry przekaz telewizyjny i oficjalnie ubiegali się o przyznanie im „dzikiej karty” na piśmie, argumentując to tym, że są gotowi stawić czoła temu wyzwaniu . 

Japonia na pewno nie gwarantuje takiej atrakcyjności sportowej jak Włochy, Bułgaria czy parę innych drużyn – powiedział mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek . – Gwarantuje natomiast ogromną atrakcyjność bankową. Jest jednym z filarów, które utrzymują FIVB, więc trudno dziwić się takiej decyzji. W historii zresztą podobne precedensy już były, a kto zrobił coś takiego raz, to zrobi i drugi, i trzeci, i znów .

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved