Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Legień w Będzinie?

Rafał Legień w Będzinie?

Rafał Legień, ikona współczesnej sosnowieckiej siatkówki, zapowiedział, iż jako kapitan zejdzie z tonącego okrętu ostatni. Ubiegłoroczna kadra Płomienia już się rozsypała, czy przyszedł więc czas na pożegnanie tego doświadczonego gracza?

Wszystko wskazuje na to, że siatkarz nadal będzie bronił barw klubu z Zagłębia. Legieniem zainteresowany jest bowiem beniaminek I ligi – MKS MOS Interpromex Będzin. – Dostałem kilka ofert pracy, jednak ja jestem już ustatkowany, mam rodzinę i nie chcę wędrować po Polsce za pracą. Dla mnie nie jest przymusem grać w PlusLidze, dlatego nawet jest mi na rękę propozycja, jaką dostałem z Będzina. Jest tam ciekawy zespół, który wywalczył awans do I ligi. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, cały czas czekam na telefon od działaczy Płomienia. Ciągle mam nadzieję, że uda się uratować klub – mówi były kapitan Płomienia, Rafał Legień.

MKS MOS Interpromex Będzin zamyka kadrę na zbliżający się sezon. – Mamy już podpisane kontrakty z zawodnikami, którzy bronili barw naszego klubu w zeszłym sezonie. Z kadry odejdą jedynie Jonasz Biegun, Jacek Pić oraz Emil Siewiorek. Prowadzimy rozmowy ze znanym zawodnikiem, lecz decyzje zapadną dopiero w środę, gdyż gracz ten dostał również propozycję z Turcji. Na wszelki wypadek jesteśmy w kontakcie z 3-4 siatkarzami, którzy grali w PlusLidze. W przypadku Rafała Legienia wszystko zależy od przyszłości Płomienia. Zawodnik ten byłby znaczącym wzmocnieniem kadry naszego zespołu, a do tego mógłby wiele nauczyć młodszych kolegów – przedstawił sytuację w będzińskim klubie prezes finansowy, Emil Bystrowski.

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved