Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wyższa cena za lepszą jakość

Wyższa cena za lepszą jakość

Siatkarze Asseco Resovii przygotowania do nowego sezonu rozpoczną już 11 sierpnia w Rzeszowie. Zespół lada dzień pozyska jeszcze jednego zawodnika. Będzie nim atakujący Patryk Strzeżek z MOS Wola Warszawa. Ceny karnetów na mecze Resovii w sezonie 2008/2009 wzrosły o około 15%.

Znane są już ceny karnetów na mecze Asseco Resovii w sezonie 2008/2009. Od połowy sierpnia będzie można je nabywać w systemie internetowej rezerwacji, a prawo pierwokupu będą mieli posiadacze kart wstępu z ubiegłego sezonu, którzy mogą liczyć też na zniżkę.

Cena karnetu nie wzrosła proporcjonalnie do kosztów nowej drużyny. Myślę, że jak na taki zespół, nie są to wygórowane ceny, które uzależnione są zresztą od miejsca w hali – mówi wiceprezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. Pierwszeństwo w zakupie karnetów, których sprzedaż rozpocznie się w połowie sierpnia, mają posiadacze karnetów z ubiegłego sezonu.Obowiązywał będzie system internetowej rezerwacji – objaśnia Górski. – Trzeba będzie, tak jak to miało miejsce przy okazji Final Four Challenge Cup, zarejestrować się na naszej stronie internetowej, podać swój stary numer karnetu, a następnie do dwóch dni wykupić go już w siedzibie klubu. Posiadacze karnetów z ub. roku mogą liczyć na zniżkę w postaci 20 zł, która związana jest z tym, że mecz z Częstochową zmuszeni byliśmy rozgrywać w Krośnie – wyjaśnia wiceprezes.

Karnet na sezon 2008/2009 obowiązywać będzie na wszystkie mecze Asseco Resovii rozgrywane w hali na Podpromiu. Najdroższy kosztuje 450 zł, a najtańszy 200 zł. Bilety na mecze kosztować będą natomiast 25 zł normalny i 15 zł ulgowy. System rezerwacji internetowej będzie funkcjonował także na mecze ligowe. Najprawdopodobniej posiadacze karnetów będą mieli też zniżki przy zakupie biletów na mecze drugiego zespołu w rozgrywkach II ligi (odbywać się one będą w hali ROSiR). – W minionym sezonie sprzedaliśmy 2200 szt. karnetów. Teraz chcielibyśmy, żeby było ich około 2700 -2800, a gdyby udało się sprzedać 3 tys., to byłby to świetny wynik – twierdzi Górski.

Karnety, podobnie jak bilety, będą w formie elektronicznej karty, a w hali rolę sprawdzających wejściówki przejmie system czytników. W tym sezonie klub uruchamia także sklep z gadżetami ze znacznie większą ofertą niż miała to miejsce w ub. latach. – Gadżety, w tym m.in. repliki koszulek, w jakich grają siatkarze, będą do kupienia w hali podczas meczów i najprawdopodobniej w jakimś punkcie w mieście. Cała oferta będzie na naszej stronie internetowej – mówi wiceprezes Górski. Siatkarzy w sprzęt sportowy nadal wyposażać będzie firma Ivett. – Trener Travica zażyczył sobie sporej ilości sprzętu treningowego, a zawodnicy nie mieli zastrzeżeń co do jego jakości w poprzednim sezonie – dodaje Górski, który odbył już spotkanie z przedstawicielami klubu kibica. Liczymy na dobrą współpracę przy oprawie meczów. Ja stoję na stanowisku, żeby meritum tego całego wydarzenia był sam mecz, a nie jakaś superefektowna oprawa – mówi.

Zespół Asseco Resovii lada dzień pozyska jeszcze jednego zawodnika. Będzie nim atakujący Patryk Strzeżek z MOS Wola Warszawa, który podpisał już wstępną umowę. – To będzie nasz trzeci atakujący na wypadek kontuzji naszych podstawowych graczy na tej pozycji i wsparcie dla drugiego zespołu. Podpiszemy z nim wieloletnią umowę. Chcemy, żeby nabierał doświadczenia i z czasem był pomocny w pierwszej drużynie – mówi wiceprezes Asseco Resovii.

W sezonie 2008/2009 druga drużyna Resovii występować będzie w rozgrywkach II ligi. W zespole prowadzonym przez trenera Jerzego Wietechy grać będą najlepsi z grup młodzieżowych plus ci, którzy nie zmieszczą się w pierwszym zespole. – Kadra zespołu liczy 17 zawodników, tak więc piątka z pierwszego zespołu będzie wspierać ten drugi. Trzeba tylko pamiętać, żeby ten system był rotacyjny, bo po połowie sezonu przychodzi rozliczenie, kto gdzie grał i do jakiej klasy rozgrywkowej jest teraz przypisany. Trzeba więc uważać, żeby czasami sobie miejsca nie poblokować w obu zespołach – informuje Bartosz Górski.

Siatkarze Asseco Resovii przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 11 sierpnia w Rzeszowie. 25.08. wyjadą na dziesięciodniowy obóz do Spały, gdzie również przebywać będą siatkarze triumfatora Ligi Mistrzów, Zenitu Kazań (dawne Dynamo) – i niewykluczone, że dojdzie do kontrolnych meczów z tym zespołem. Po powrocie zawodnicy trenować będą w hali na Podpromiu. – 13 września w Krośnie zagramy w turnieju lub dwumeczu – informuje wiceprezes. – Później czekają nas turnieje w Zdzieszowicach i w Warszawie tradycyjny memoriał Ambroziaka. Chcemy też zorganizować mecz pokazowy połączony z prezentacją drużyny na Podpromiu – wylicza Górski. Trener Travica z racji tego, że posługuje się językiem włoskim, będzie przez cały okres przygotowawczy korzystał z pomocy tłumaczki. – Chcemy uniknąć sytuacji, gdy zawodnik tłumaczył trenera. Mam nadzieję, że siatkarze podszkolą się przez ten okres we włoskim, a trener trochę w naszym języku. Już po pierwszej wizycie w Rzeszowie trener Travica był bardzo zadowolony z tego, co u nas zastał. Był bardzo pozytywnie zaskoczony kompleksem w Kielnarowej. Wiele dobrego słyszał o naszych kibicach i atmosferze, jaka panuje na meczach. Zdaje sobie sprawę, że musi sprostać oczekiwaniom, jakie towarzyszyć będą Resovii w tym sezonie. Trener miał spory wpływ na to, jak wyglądać będą przygotowania do sezonu. Na jego życzenie sprowadziliśmy specjalistyczne maszyny do zagrywki, bloku i specjalne podesty. To profesjonalista w każdym calu i nawet wrześniowe baraże reprezentacji Polski do ME nie zburzyły mu harmonogramu przygotowań – twierdzi Górski.

Trener Ljubomir Travica chciałby, aby hala na Podpromiu była cały czas dostępna dla zespołu, ale nie jest to taka prosta sprawa, bowiem władze miasta nie mogą sobie pozwolić na taki gest. – Hala na Podpromiu jest zakładem budżetowym i musi zarabiać na siebie – mówi Bartosz Górski. – My jesteśmy traktowani przez miasto w sposób ulgowy i nie musimy wnosić takich opłat, jak to ma miejsce w przypadku wystaw czy koncertów. Dziś mamy zapewnioną halę na okres przygotowawczy do sezonu i na wszystkie mecze. W tygodniu poprzedzającym spotkania w Rzeszowie będziemy trenować na Podpromiu. Jest kilka terminów jeszcze do wyjaśnienia, ale jak się nie uda, to będziemy trenować w hali ROSiR-u, gdzie regularnie zajęcia będzie miała nasza druga drużyna – wyjaśnia.

W klubie, mimo że większość spraw odnośnie nowego sezonu została już załatwiona, nie brakuje nowych wyzwań czy też problemów. – Największym jest to, że dzieci i młodzież, które garną się do siatkówki, nie mają gdzie trenować. Trzeba zapewnić im odpowiednie miejsce do szkolenia, internaty itd. Chcielibyśmy, żeby grało u nas jak najwięcej naszych wychowanków, ale najpierw trzeba stworzyć im warunki do dobrego rozwoju – kończy wiceprezes Asseco Resovii.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved