Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trener Stali Mielec chce zatrzymać Niedźwiecką

Trener Stali Mielec chce zatrzymać Niedźwiecką

fot. archiwum

Kolejne dwie nowe siatkarki zagrają w zespole mieleckiej Stali. Obydwie występowały ostatnio w drużynie AZS-u AWF Poznań, którą przed dwoma laty prowadził w rozgrywkach ligowych aktualny trener mieleckiego zespołu, Roman Murdza.

Justyna Ordak i Kinga Zielińska dołączą do nowych koleżanek na początku sierpnia. Obie występowały z poznańskim AZS AWF, ale zespół ten wycofał się z rozgrywek Plus Ligi Kobiet, odsprzedając miejsce drużynie Centrostalowi Focus Park Bydgoszcz, który w ten sposób uniknął degradacji do pierwszej ligi.

 

Po bardzo prawdopodobnym odejściu Iwony Niedźwieckiej do Impelu Gwardii Wrocław, przyjście Ordak i Zielińskiej pozwoli na spokojniejsze spojrzenie mieleckim kibicom siatkówki w najbliższą przyszłość. Jednak sprawa Niedźwieckiej nie daje spokoju tak trenerowi, jak i działaczom mieleckiego klubu. Przypomnijmy, że narzeczony Niedźwieckiej (z którą nie udało się nam skontaktować), szczypiornista Łukasz Kandora przeszedł ze Stali Mielec do Śląska Wrocław, a że chcą być blisko siebie, toteż Iwona postanowiła przejść do Gwardii. 

Co się tyczy Niedźwieckiej, to sprawa wcale jeszcze nie jest stracona i zrobimy wiele, by tę zawodniczkę zatrzymać u siebie. Ma ona z naszym klubem ustalone warunki finansowe i wierzę, że zostanie jednak w Stali. Jeśli nie? Cóż, nie ma ludzi niezastąpionych, ale nie zakładam pesymistycznego scenariusza – mówi szkoleniowiec mieleckiego zespołu Roman Murdza.

 

Jeśli chodzi o dwie nowe siatkarki, które przyszły do Stali, to przede wszystkim zwiększą one rywalizację w zespole. Justyna Ordak pochodzi z Gdańska, gra na pozycji rozgrywającej. W Gedanii trenowała od 1993 roku. Z tym zespołem wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski kadetek i juniorek. Ma 24 lata, mierzy 176 cm wzrostu, jej zasięg w ataku to 285, w bloku 270 cm. Kingę Zielińską mieleccy kibice zapamiętali doskonale po meczu tego sezonu w Poznaniu. To właśnie ta zawodniczka przyczyniła się do pokonania mielczanek w tie-breaku. Kinga ma 20 lat, mierzy 183 cm, gra na pozycji przyjmującej, zasięg w ataku 295 cm, w bloku 285. Grała w zespole Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sosnowiec i AZS AWF Poznań. Obecnie mieleckie siatkarki przebywają na urlopach, które potrwają do końca lipca.

 

Autor tekstu Piotr Szpak

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved