Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ślepsk szykuje się na I ligę

Ślepsk szykuje się na I ligę

fot. archiwum

Awans do I ligi to cel siatkarzy Ślepska Augustów na nowy sezon. By go osiągnąć, ekipę wzmocniło czterech nowych zawodników. W swoim drugim sezonie w II lidze augustowianie awansowali do play-off, gdzie w półfinale przegrali z Pekpolem Ostrołęka, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Właśnie z Pekpolu do Ślepska przeszło trzech zawodników. Są to: atakujący Wojciech Iwanowicz (rocznik 1981, 192 cm), przyjmujący/atakujący Kamil Starzewski (1985, 196 cm) i środkowy Maciej Główczyński (1983, 200 cm). Ponadto w Ślepsku będzie grał atakujący/przyjmujący Kamil Skrzypkowski (1986, 193 cm) ostatnio występujący w Pronarze Parkiet Hajnówka.

 

Zarząd klubu postawił cel awansu i ci siatkarze mają w tym pomóc – mówi Adam Aleksandrowicz , trener Ślepska, który sam ma występować na pozycji libero. – Na razie lista nowych zawodników jest zamknięta, ale jak się trafi okazja pozyskać dobrego gracza, to na pewno z niej skorzystamy . 

Z kolei z klubu odeszli Jakub Korpak , Marcin Bartoszewicz , Roman Roszkowski i Łukasz Babińczuk . Podjęto decyzję, że w nowym sezonie, aby ułatwić pracę trenerowi, wszyscy zawodnicy muszą mieszkać w Augustowie i uczestniczyć we wszystkich treningach.

 

Dlatego zrezygnowano na przykład z Łukasza Babińczuka, który miał dobry sezon – wyjaśnia Aleksandrowicz. – On ma pracę i rodzinę w Białymstoku i nie mógł być w pełni do naszej dyspozycji .

 

Siatkarze przygotowania rozpoczną 11 sierpnia na własnych obiektach, a w planach mają także obóz w Lubawie. II liga startuje 27 września.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved