Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarska pasja Jerzego Mroza

Siatkarska pasja Jerzego Mroza

- W przyszłym roku na Memoriał Huberta Wagnera szykuję sporą niespodziankę - mówi dyrektor Memoriału, Jerzy Mróz. - Mam już sponsora, obsada będzie atrakcyjna, a zawody rozegrane zostaną tradycyjnie w sierpniu. Czołowe zespoły Europy sprawdzą się u nas przed mistrzostwami Europy

Dyr. Jerzy Mróz znany jest nie tylko z organizowania Memoriału, o którym głośno już poza Europą. Z wielką pasją zajmuje się na terenie Warmii i Mazur popularyzacją siatkówki. W najbliższym czasie chciałbym reaktywować sekcję w Kętrzynie, kiedyś była tam II liga – powiedział. – Od września zacznę jeździć po gminach, wsiach i miasteczkach. Trzeba tworzyć nowe sekcje. Coś ta nasza młodzież musi robić. Siatkówka jest bardzo dobrym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

Działalność Jerzego Mroza w ostatnich latach została doceniona w środowisku warmińsko-mazurskim. Wybrano go prezesem Okręgu, a w głosowaniu otrzymał około 70 procent głosów.Ostatnio sen z powiek sympatykom siatkówki nie tylko w Olsztynie spędza sprawa znalezienia sponsora dla siatkarzy AZS – brązowego medalisty mistrzostw Polski. Myślę, że wszystko zakończy się pomyślnie – mówi Jerzy Mróz. – Nie wierzę, żeby tak znakomita marka jaką jest AZS nie znalazła dobrodzieja. PZU gdy sponsorował olsztyński zespół był tak wiele razy wymieniany w mediach, że wykupienie reklam byłoby na pewno bardziej kosztowne. W polskim biznesie jest dużo mądrych ludzi i na pewno nie odpuszczą tak znakomitej okazji jak wejście do olsztyńskiej siatkówki. Uważam, że naszej klubowej, polskiej siatkówce pomoże też gra reprezentacji. Forma w meczach Ligi Światowej rośnie. Igrzyska olimpijskie będą dla naszych graczy doskonałą okazją do wypromowania siebie.”

Obecnie Jerzy Mróz odpoczywa na Gran Canaria. Starsi kibice zapewne pamiętają, że była tu kiedyś niezła siatkówka i grali tutaj Wacław Golec oraz Włodzimierz Nalazek – powiedział.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved