Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Miał nosa José Roberto Guimarães…

Miał nosa José Roberto Guimarães…

fot. archiwum

Podczas igrzysk w Atenach, 20-letnia wtedy Marianne Steinbrecher, była wschodzącą gwiazdą brazylijskiej oraz światowej siatkówki. Grała na pozycji atakujacej i chyba nie myślała o tym, że kiedyś to się może zmienić...

Szkoleniowiec reprezentacji Brazylii, José Roberto Guimarães, to jednak znakomity fachowiec, majacy przy tym „siatkarskiego nosa”. – Myśle, że przy znakomitych warunkach fizycznych i sprawności ogólnej, jakimi dysponuje Mari, bardzo interesująco może wygladać gra tej zawodniczki na przyjęciu. Tym bardziej warte jest to sprawdzenia, że oprócz ataku, ma ona także świetny blok – wywodził trener Guimarães.

Jak sobie wymyślił, tak też zrobił… A co z tego wyszło? Mari, od kilku lat uważana za jedno z największych objawień brazylijskiej i światowej siatkówki, uznana została za najbardziej wartościową zawodniczkę zakończonego w Japonii, finałowego turnieju World Grand Prix 2008.

Zawodniczka bardzo dobrze pamięta ateńskie igrzyska i czwarte miejsce zdobyte w końcowej klasyfikacji przez reprezentację Brazylii – miejsce dalekie od oczekiwań. Jednak jak twierdzi sama zainteresowana: – Teraz historia potoczy się całkowicie inaczej. Osiągnęłam w ostatnim czasie wysoki poziom umiejętności siatkarskich. Czuję także, że moja forma zbliża się do optimum. O Atenach nie myśle. Teraz oczyma widzę już Pekin i czuję, że wydarzy się tam coś wspaniałego.Mari twierdzi, że podstawą udanej rywalizacji o tytuł olimpijski, będzie konsolidacja i koncentracja całego zespołu. – Potrafiłyśmy te cechy pokazać podczas finałowego turnieju Grand Prix w Japonii i efekt przyszedł natychmiast. Wiemy już co zrobić. Trzeba taką samą koncentrację utrzymać podczas turnieju olimpijskiego. A to o czym marzymy, stanie się wtedy faktem – mówi czołowa zawodniczka ekipy trenera José Roberto Guimarãesa.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved